Рота "Чернігів" відзначає п’ятиріччя
Народжений 16 квітня 2014 року спецпідрозділ став одним з перших добровольчих формувань, створених для захисту України від російської агресії.

В Головному управлінні Нацполіції відбулися урочисті заходи з нагоди п’ятиріччя створення батальйону (нині роти) патрульної служби поліції особливого призначення «Чернігів». В заходах взяли участь бійці спецпідрозділу, побратими, керівництво ГУНП в Чернігівській області.
Головні завдання, які буремного 2014 року постали перед новоствореним спецпідрозділом — охорона публічного порядку на Чернігівщині та захист територіальної цілісності держави. Після проходження курсу підготовки та бойового злагодження батальйон «Чернігів» з червня 2014 року вже перебував у зоні бойових дій на Донбасі.
Чернігівські міліціонери разом із військовослужбовцями Збройних Сил та Національної гвардії України брали участь у спецопераціях в Кремінній, Рубіжному, Сєвєродонецьку, Лисичанську, Ольховому та Станиці Луганській. Бійці звільняли українські міста і села, практично щодня вступали в бій з окупантами, знищували диверсійно-розвідувальні групи, виявляли сепаратистів, контролювали рух транспорту й надавали гуманітарну допомогу постраждалим цивільним у прифронтовій зоні. В 2016 році батальйон переформували в роту.
Виступаючи перед бійцями, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області полковник поліції Едуард Альохін привітав бійців зі святом та підкреслив, що історія роти «Чернігів» стала частиною української історії. Бійці батальйону з честю виконали свій обов’язок та захистили Україну від ворога, коли в країні було зовсім небагато дієздатних підрозділів.
Очільник поліції області згадав мужніх бійців — Андрія Іщенка, Олександра Найдьона, Вiктора Запеку, які загинули в бою з окупантами у Станиці Луганській, та їх побратима, Романа Лося, померлого від ран у шпиталі. Присутні вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання.
Командир роти Віктор Тріщук вручив квіти матерям загиблих героїв, які в лиху годину добровольцями пішли захищати Україну. Валентина Найдьон, мама Олександра Найдьона, подякувала поліцейським за підтримку й турботу та побажала їм завжди допомагати один одному й не полишати наодинці з проблемами.
Мама бійця згадала ситуацію, коли в автобусі вона пред’явила водію посвідчення, яке дає їй право на безкоштовний проїзд, а той почав висловлювати невдоволення. «Я спочатку навіть розгубилася, не знала що робити, аж тут серед пасажирів виявився побратим сина. Він підійшов до водія, по-чоловічому суворо глянув на нього, мовляв, яке ще посвідчення тобі треба? Потім обняв і в мене аж від серця відлягло, що все-таки я не одна, мене підтримують», - розповіла Валентина Найдьон.
Едуард Альохін охарактеризував наших земляків, як найбільш боєздатних бійців, які є зразком виконання обов’язку та служіння Батьківщині. Головний поліцейський області вручив ряду бійців грамоти та подяки.
Побратими згадували нічні бої, безкінечні обстріли та бойові виходи. Павло Славінський, який служив у підрозділі протягом 2014-2016 років, відзначив як постаріли його побратими. «Війна залишає дуже сильний слід на всіх чоловіках і кардинально змінює їх. Кожного по-різному, але бійці вже сприймають життя інакше, більш серйозно», - зауважив колишній боєць спецпідрозділу, який змушений був полишити службу через серйозну травму.
В завершення зустрічі командир роти «Чернігів» Віктор Тріщук підкреслив, що спецпризначенці з оптимізмом дивляться в майбутнє. І хоча в підрозділі міняються люди, приходить молодь, але всі готові виконати наказ, якщо ворог ризикне спробувати бійців на міцність.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.