Чернігівський рибоохоронний патруль за тиждень вилучив 100 кг незаконно добутої риби
У період з 4 по 10 квітня інспектори Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксували 41 порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, було складено 20 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), 16 - за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства) та два - за ч. 1 ст. 88 - 1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів).

Крім того, оформлено три акти вилучення безхазяйного майна на 21 сітку та 23 кг риби.
У порушників вилучено 100 кг водних біоресурсів та 39 од. заборонених знарядь лову, в тому числі один електролов у комплекті. Накладено штрафів на суму 1 690 грн. Збитки, завдані рибним запасам, склали 13 673 грн.
Для прикладу, п’ятого квітня в різних районах області було задокументовано шість грубих порушень.
В Менському районі рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду з сектором водної поліції затримано мешканця м. Мена. Правопорушник намагався рибалити за допомогою човна та електровудки, але в цей самий момент був затриманий рейдовою групою. Інцидент стався на р. Десна, поблизу с. Ушня. На місце скоєння правопорушення було викликано слідчо - оперативну групу Менського відділу поліції. Інформацію про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним промислом із застосуванням електроструму). Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 3 400 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років чи позбавленням волі на той самий строк. Електровудку в комплекті та човен з двигуном вилучено. За даним фактом триває досудове розслідування.
У Чернігівському районі викрито двох місцевих жителів, які здійснювали лов водних біоресурсів на р. Снов, поблизу с. Клочків. Задопомогою сітки чоловіки виловили 7 кг риби: білизна - 1 шт. та плітка – 13 шт. Збитки склали 1 360 грн.
Того самого для на р. Дніпро, поблизу с. Новоселівка Чернігівського району виявлено двох громадян, які, використовуючи сітки, добули 4 кг водних біоресурсів. А саме: плітка 11 екз. та по одному екз. плоскирки, окуня, ляща і карася сріблястого. Завдано збитків на суму 1 173 грн.
У Сосницькому районі складено протокол на місцевого мешканця, який рибалив за допомогою сітки на р. Десна, поблизу смт Сосниця. Правопорушник в незаконний спосіб виловив 2 кг риби: плоскирка – 5 шт. та лящ – 2 шт., чим завдав збитків на 510 грн.
На винних осіб складено адміністративні протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направлені до районних судів області для притягнення порушників до відповідальності. Незаконно добуті водні біоресурси та заборонені знаряддя лову вилучені.
Останні новини Чернігівщини
Історичний тріумф українських шахістів у Чорногорії! 15:09
Історичний тріумф українських шахістів у Чорногорії!
Надзвичайні події в області за останню добу 10:07
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 2 пожежі.
“Jazz-Куліса” до Міжнародного дня джазу 09:13
В останній день квітня світова спільнота відзначає Міжнародний день джазу. У межах творчого проєкту Чернігівського обласного філармонійного центру “Jazz-Куліса” джаз-бенд “BissQuit” 28 квітня 2026 року представив глядачам яскраву і видовищну концертну програму, присвячену цьому дню.
Поліція розслідує кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з твариною в Чернігові 09:10
28 квітня до поліції надійшло повідомлення про те, що в одному з мікрорайонів Чернігова виявлено вбиту собаку.
Із візитом на Чернігівщині – делегація австрійських парламентарів і дипломатів 09:09
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із австрійськими парламентарями і дипломатами. У складі делегації – представники різних політичних сил, а також – посольства. Гості відвідали Ягідне. Показали їм і наслідки російських ударів по Чернігову.