У Другій міській лікують клітинною PRP-терапією
У відділенні cерцево-судинної хірургії Чернігівської міської лікарні №2 здійснюють клітинну PRP+VEGF-терапію, яка зарекомендувала себе як ефективний метод лікування.
Складна абревіатура ‒ ніщо інше, як інформація про збагачену тромброцитами плазму крові. До речі, кров – це єдиний продукт, який містить у собі підвищений рівень усіх ваших факторів росту.
Пригадуємо ще зі шкільних уроків біології: тромбоцити – це невеличкі клітини крові, такі собі резервуари факторів росту. Кількість тромбоцитів у PRP-концентраті сягає двох мільйонів на мікролітр, тоді як нормальна концентрація тромбоцитів, що циркулюють у вашій крові, не перевищує 200 тыс. на мікролітр.
Як прокоментував В'ячеслав Рибачук, лікар-хірург судинний, PRP-концентрат отримують із вашої власної крові.
PRP-клітини виробляють у спеціальному апараті у присутності пацієнта та під контролем лікаря. Оскільки ці клітини виділені з вашої власної крові, то вони ізольовані від ризику передачі захворювань і не викликають алергічних та побічних реакцій.
PRP+VEGF-терапія застосовується:
при лікуванні хронічної ішемії нижніх кінцівок як наслідок атеросклерозу, ендартеріїту або цукрового діабету;
вона стимулює зростання нових судин, прискорює регенерацію тканин, збільшує дистанцію ходіння без болю;
після операцій на артеріях нижніх кінцівок вона достовірно знижує больовий синдром, стимулює регенерацію тканин і ріст нових капілярів для лікування трофічних виразок і ран різної етіології;
вона сприяє більш швидкому та якісному загоєнню трофічних виразок, ініціює відновлення здорового шкірного покриву для лікування посттромботичної хвороби;
вона нормалізує мікроциркуляцію в кінцівках, покращує венозний відтік, стимулює загоєння сполучної тканини.
Прес-служба КНП "Чернігівська міська лікарня №2" ЧМР
Останні новини Чернігівщини
Бібліотеки Чернігівщини розвивають цифрову грамотність: відбулися онлайн-тренінги для координаторів Хабів цифрової освіти 11:13
У Чернігівській області триває системна робота з розвитку цифрової грамотності населення. Протягом двох тижнів відбулися два п’ятиденні онлайн-тренінги для координаторів Хабів цифрової освіти – бібліотекарів, які щодня допомагають мешканцям громад опановувати цифрові навички, користуватися сервісами та впевненіше почуватися в інформаційному суспільстві.
Троє вчителів із Чернігівщини потрапили до короткого списку національної премії «Вчитель року 2025» 11:11
Троє педагогів із Чернігівщини стали фіналістами національної премії Goncharenko Centre’s Teachers Award, за результатами якої буде обрано «Вчителя року 2025». До короткого списку увійшли Світлана Петренко із Чернігова, Оксана Махлай із села Шатура, Ніжинського району та Яна Сташенко із Ніжина.
Народовладдя в дії: громади мають затвердити Статути до кінця 2026 року – підсумки вебінару від “Спілки Ініціатив Чернігівщини” 11:07
13 листопада відбувся вебінар "Статути територіальних громад: впровадження форм участі в контексті законодавства про народовладдя", організований об'єднання «Спілка Ініціатив Чернігівщини» спільно з Чернігівською ОВА.
Чернігівські поліцейські затримали двох підозрюваних у наркоторгівлі з партією «закладок» 11:04
Оперативники Чернігівського районного управління поліції затримали двох 33-річних місцевих мешканок, які підозрюються у розповсюдженні особливо небезпечних психотропних речовин шляхом «закладок».
На Чернігівщині внаслідок російських атак загинули дві жінки: поліція документує злочин росії 10:49
Сьогодні вночі російська армія завдала низку ударів безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.