Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 14 листопада, 15:05:10

У водоймах Чернігівщини заборонено вилов раків

10.04.2019   10:32Агенцiя

З 1 квітня у водоймах Чернігівщини заборонено вилов раків.


Чернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що в період з 1 квітня по 15 червня 2019 року триватиме заборона на будь - який вилов раків у водоймах Чернігівської області. Заборону встановлено з метою збереження та охорони популяції цих мешканців в період виношування ними ікри та першої линьки.

Недотримання природоохоронного законодавства передбачає як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. За порушення правил рибальства встановлено штраф у розмірі від 34 до 170 грн. За грубе порушення (із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову) – штраф від 340 до 680 грн. Кримінальна відповідальність передбачає накладення штрафу у розмірі від 3 400 до 6 800 грн або позбавлення волі строком до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів лову, а також незаконно добутих водних біоресурсів.

Крім того, за кожний незаконно виловлений екземпляр рака в період заборони доведеться сплатити нанесені збитки у розмірі 25,5 грн.

Управління Держрибагентства у Чернігівській області закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо Ви помітили порушення - прохання терміново повідомляти за телефонами «гарячої лінії» Чернігівського рибоохоронного патруля: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57.

Довідкова інформація:

Рак нереститься навесні, але сам процес появи потомства і зміцнення панцира розтягнутий до початку літа. Все залежить від температури води. Для раків ідеальне середовище з температурою 10 – 12 оС. Що стосується линьки, то це важливий період у житті цих водних біоресурсів. У цей час відбувається заміна всього хітинового покриву, що прикриває тіло рака. Разом з тим оновлюються зябра та органи травлення. Період линьки припадає на літні місяці. Сам процес досить короткочасний і триває всього 10 - 15 хв. На першому і другому році життя рак здатний змінювати свій наряд кілька разів. Період линьки раки проводять не в нірках і укриттях, а на відкритій території. В перші дні після линьки раки беззахисні та малорухливі, тому ховаються у норах. В цей період вони стають легкою здобиччю для хижаків.

Останні новини Чернігівщини

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07

Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.

 Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів

Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03

Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.

За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12

13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини