Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 січня, 06:32:05

Виділення з води відкритих водоймищ холерних вібріонів не О1 групи

13.08.2012   18:04Агенцiя

В засобах масової інформації в останній час з'являються повідомлення про виділення з води відкритих водоймищ холерних вібріонів не О1 групи. У багатьох людей це асоціюється з виділенням збудника, що викликає захворювання у людей на холеру. Але це не так.

Лабораторіями санепідслужби України в період з травня по жовтень проводяться моніторингові дослідження проб води із стаціонарних точок (місця масового відпочинку, водокористування, тощо). Холерні вібріони не О1 групи поширені у навколишньому середовищі, про що свідчить щорічне їх виділення з проб морської води-до 24% від кількості відібраних проб, до 30% з прісної води річок та інших водоймищ (дані по південному регіону України).

 Лабораторіями санепідслужби області також проводяться дослідження навколишнього середовища, в тому числі і води відкритих водоймищ. Тільки з травня по серпень виділено 17 культур холерного вібріону не О1групи.

Наказом №167 від 30.05.1997 р «Про удосконалення протихолерних заходів в Україні» не передбачено проведення обмежувальних заходів (заборона водокористування, закриття пляжів тощо) при виділенні холерного вібріону не О1 групи.

Але, беручи до уваги наведену інформацію, слід пам'ятати, що присутність у водоймищах холерного вібріону неО1 групи передбачає розвиток у аналогічних умовах і холерного вібріону О1 і О139 який може попасти у воду від хворого на холеру і викликати захворювання у здорових людей.

Слід дотримуватись заходів з попередження захворювань, як і при будь-якій кишковій інфекції:
- дотримуватись правил особистої і суспільної гігієни;
- вживати продукти гарантованої якості, не вживати продуктів з вичерпаним терміном реалізації;
- не використовувати воду відкритих водоймищ для пиття, господарсько-побутових потреб, миття овочів, посуди на відпочинку;
- не ковтати воду при купанні пірнанні;
- купатися у спеціально відведених для цього місцях.

http://cnoblses.net.ua/news/new.php?id=519

Останні новини Чернігівщини

В Прилуках поліція розслідує обставини ДТП з трьома легковиками

В Прилуках поліція розслідує обставини ДТП з трьома легковиками 17:28

Водій автомобіля «Богдан» створив аварійну ситуацію, через що сталося зіткнення з «ВАЗом» на зустрічній смузі руху та «Рено Логан», який перебував на стоянці.

У Чернігові відбулася нарада з приводу подальших дій профспілок щодо не підтримки антинародних законопроектів

У Чернігові відбулася нарада з приводу подальших дій профспілок щодо не підтримки антинародних законопроектів 16:57

23 січня, за ініціативи голови Федерації профспілкових організацій Чернігівської області (далі ФПО) Ігоря Москаленко в залі засідань Президії ФПО відбулася нарада.

Муніципальна варта Чернігова ліквідували 34 графіті із рекламою психотропних речовин

Муніципальна варта Чернігова ліквідували 34 графіті із рекламою психотропних речовин 14:49

Співробітники Муніципальної варти Чернігова тільки з початку тижня ліквідували 34 графіті із рекламою психотропних речовин на будівлях міста.

ЦНАП Чернігова - п'ятий в Україні по кількості послуг за день

ЦНАП Чернігова - п'ятий в Україні по кількості послуг за день 14:26

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) міста Чернігова - п'ятий в Україні по кількості наданих послуг. У середньому за один робочий день тут надається понад 1600 послуг, тобто щомісяця надходить понад 42000 звернень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини