Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 15 вересня, 22:08:57

Виділення з води відкритих водоймищ холерних вібріонів не О1 групи

13.08.2012   18:04Агенцiя

В засобах масової інформації в останній час з'являються повідомлення про виділення з води відкритих водоймищ холерних вібріонів не О1 групи. У багатьох людей це асоціюється з виділенням збудника, що викликає захворювання у людей на холеру. Але це не так.

Лабораторіями санепідслужби України в період з травня по жовтень проводяться моніторингові дослідження проб води із стаціонарних точок (місця масового відпочинку, водокористування, тощо). Холерні вібріони не О1 групи поширені у навколишньому середовищі, про що свідчить щорічне їх виділення з проб морської води-до 24% від кількості відібраних проб, до 30% з прісної води річок та інших водоймищ (дані по південному регіону України).

 Лабораторіями санепідслужби області також проводяться дослідження навколишнього середовища, в тому числі і води відкритих водоймищ. Тільки з травня по серпень виділено 17 культур холерного вібріону не О1групи.

Наказом №167 від 30.05.1997 р «Про удосконалення протихолерних заходів в Україні» не передбачено проведення обмежувальних заходів (заборона водокористування, закриття пляжів тощо) при виділенні холерного вібріону не О1 групи.

Але, беручи до уваги наведену інформацію, слід пам'ятати, що присутність у водоймищах холерного вібріону неО1 групи передбачає розвиток у аналогічних умовах і холерного вібріону О1 і О139 який може попасти у воду від хворого на холеру і викликати захворювання у здорових людей.

Слід дотримуватись заходів з попередження захворювань, як і при будь-якій кишковій інфекції:
- дотримуватись правил особистої і суспільної гігієни;
- вживати продукти гарантованої якості, не вживати продуктів з вичерпаним терміном реалізації;
- не використовувати воду відкритих водоймищ для пиття, господарсько-побутових потреб, миття овочів, посуди на відпочинку;
- не ковтати воду при купанні пірнанні;
- купатися у спеціально відведених для цього місцях.

http://cnoblses.net.ua/news/new.php?id=519

Останні новини Чернігівщини

Куди

Куди "втікають" гроші: витрати, яких ви не помічаєте, та способи їх уникнення 21:41

Ви коли-небудь помічали, що не залежно від зростання чи зменшення вашого заробітку, значних заощаджень робити не вдається? Хіба що стабільно ростуть витрати і потреби.

10 простих щоденних звичок, які можуть суттєво покращити життя 21:02

Життя — це не лише велика мета, до якої ми йдемо. Це, насамперед, дорога в деталях. Щасливим можна бути не лише після того, як виконаєш грандіозний план, а й щодня — якщо правильно ставитися до себе. Ці прості 10 кроків, якщо про них не забувати, допоможуть змінити життя, навчитися насолоджуватися ним завжди, не зважаючи ні на що:

Смачні рецепти вихідного дня: вісім рецептів осінніх салатів 20:01

Рецепти осінніх салатів, які можна приготувати швидко, смачно та кольорово

Гороскоп на наступний тиждень з 16 до 22 вересня

Гороскоп на наступний тиждень з 16 до 22 вересня 18:20

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 16 по 22 вересня 2019 року