На Чернігівщині посилено контролюватимуть незаконний вилов риби
Як боротися з рибаками-браконьєрами – вирішували члени міжвідомчої робочої групи з питань охорони та відтворення водних біоресурсів. Засідання провела заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова 2 квітня.
В обговоренні взяли участь представники відповідних структурних підрозділів ОДА, обласних контролюючих служб, правоохоронних органів, Чернігівського прикордонного загону та мисливсько-рибальських підприємств.
Як повідомив начальник управління Державного агентства рибного господарства в області Микола Каленюк, за кількістю водойм Чернігівщина займає друге місце в Україні. При цьому в його відомстві працює всього 15 інспекторів. Тож, аби захистити від несумлінних громадян водні біоресурси області, рейди на річках, озерах і водосховищах Чернігівським рибоохоронним патрулем проводитимуться спільно з інспекторами екологічної інспекції та правоохоронними органами. На прикордонних територіях контроль за рухом плавзасобів та перевезенням водних біоресурсів посилять підрозділи Чернігівського прикордонного загону.
Для оперативного реагування на порушення природоохоронного законодавства в управлінні Державного агентства рибного господарства в області працює цілодобова «гаряча лінія» за номерами: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57.
Крім ловлі риби, Головним управлінням Держпродспоживслужби в області контролюватиметься також торгівля нею.
До заходів протидії незаконному вилову і продажу водних біоресурсів у період дії весняно-літньої заборони мають долучитися райдержадміністрації та органи місцевого самоврядування.
– Захист та збереження водних біоресурсів – справа не тільки правоохоронців та контролюючих служб, до цієї роботи має активно долучатися місцева влада. Також серед актуальних завдань органів місцевого самоврядування – належне облаштування місць виходу плавзасобів на воду. Аби жителі та гості їх громад могли безпечно і без порушень вимог законодавства як рибалити, так і відпочивати, – наголосила Наталія Романова.
Окрему увагу учасники засідання приділили питанням контролю за проведенням робіт і заходів, які спричиняють підвищений шум та неспокій, у період масового розмноження диких тварин з 1 квітня по 15 червня – так званий період тиші.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.