Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 січня, 11:03:22

UA: ЧЕРНІГІВ провів спецефір до 350-ї річниці створення гетьманської столиці в Батурині

19.03.2019   08:10Агенцiя

У програмі "Ранок на UA: ЧЕРНІГІВ" відбувся спецефір, присвячений місту Батурин. Це найяскравіша пам’ятка козацької доби в Чернігівській області. Тут розміщений Національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця", який об’єднує безцінні пам’ятки історії, архітектури, культури та археології.

16 березня 1669 року за часів українського козацтва Дем’ян Ігнатович ініціював перенесення гетьманської столиці до міста Батурин. З нагоди 350-ї річниці з дня затвердження столиці ранкова команда UA: ЧЕРНІГІВ разом із ведучими Марією Сокол-Григою та Гордієм Єрмаком пройшлася стежками гетьманської слави та поспілкувалася з істориками.

Старший науковий співробітник заповідника "Гетьманська столиця" Віталій Мамалага поділився з глядачами маловідомими історичними фактами про Батурин.

Про діяльність Національного історико-культурного заповідника та сучасне життя Батурина розповіла завідувачка відділу історії гетьманства Марина Хармак.

Також поговорили про те, чим Батурин приваблює туристів та які унікальні історичні об’єкти можна побачити на гетьманській землі. А старша наукова співробітниця НІКЗ "Гетьманська столиця" Оксана Ломко розповіла історії чотирьох гетьманів, які протягом 17-18 століття правили в Батурині.

"Було неймовірно захопливо пройтися гетьманськими стежками, де колись ходили та жили такі особистості, як Іван Мазепа та Кирило Розумовський. А палац Розумовських узагалі вразив своєю розкішшю та змінив моє уявлення про життя українців у 17 столітті. У нас вийшов досить пізнавальний ефір, який розкриває очі на історію чернігівського краю", — поділився враженнями ведучий Гордій Єрмак.

Останні новини Чернігівщини

26 січня - День працівника контрольно-ревізійної служби України

26 січня - День працівника контрольно-ревізійної служби України 10:20

26 січня 1993 року був підписаний Закон за номером 2939-XII „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”. З того часу 26 січня святкується як „День робітника контрольно-ревізійної служби України”. Державна контрольно-ревізійна служба України є системою органів державної виконавчої влади.

Про результати досліджень атмосферного повітря йшлося на засіданні комісії в Чернігівській ОДА

Про результати досліджень атмосферного повітря йшлося на засіданні комісії в Чернігівській ОДА 11:54

23 січня під головуванням заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації Олександра Савченка відбулося засідання обласної комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря.