UA: ЧЕРНІГІВ провів спецефір до 350-ї річниці створення гетьманської столиці в Батурині
У програмі "Ранок на UA: ЧЕРНІГІВ" відбувся спецефір, присвячений місту Батурин. Це найяскравіша пам’ятка козацької доби в Чернігівській області. Тут розміщений Національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця", який об’єднує безцінні пам’ятки історії, архітектури, культури та археології.
16 березня 1669 року за часів українського козацтва Дем’ян Ігнатович ініціював перенесення гетьманської столиці до міста Батурин. З нагоди 350-ї річниці з дня затвердження столиці ранкова команда UA: ЧЕРНІГІВ разом із ведучими Марією Сокол-Григою та Гордієм Єрмаком пройшлася стежками гетьманської слави та поспілкувалася з істориками.
Старший науковий співробітник заповідника "Гетьманська столиця" Віталій Мамалага поділився з глядачами маловідомими історичними фактами про Батурин.
Про діяльність Національного історико-культурного заповідника та сучасне життя Батурина розповіла завідувачка відділу історії гетьманства Марина Хармак.
Також поговорили про те, чим Батурин приваблює туристів та які унікальні історичні об’єкти можна побачити на гетьманській землі. А старша наукова співробітниця НІКЗ "Гетьманська столиця" Оксана Ломко розповіла історії чотирьох гетьманів, які протягом 17-18 століття правили в Батурині.
"Було неймовірно захопливо пройтися гетьманськими стежками, де колись ходили та жили такі особистості, як Іван Мазепа та Кирило Розумовський. А палац Розумовських узагалі вразив своєю розкішшю та змінив моє уявлення про життя українців у 17 столітті. У нас вийшов досить пізнавальний ефір, який розкриває очі на історію чернігівського краю", — поділився враженнями ведучий Гордій Єрмак.
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.