Оцінка власного здоров’я. ДОВІДКА
У системі цінностей кожної людини особливе місце займає здоров’я. Органами державної статистики проведено опитування серед домогосподарств області, які приймають участь у вибірковому обстеженні умов їхнього життя, щодо самооцінки стану здоров’я та рівня захворюваності населення.
Підсумки опитування членів домогосподарств свідчать, що у 2018р. більше третини населення Чернігівщини (37%) оцінили стан свого здоров’я як «добрий», майже кожен другий (48%) – як «задовільний», а кожний сьомий (15%) – як «поганий». В Україні таких осіб 50%, 41% та 10% відповідно.
Із загальної кількості опитаних осіб 86% респондентів області повідомили, що хворіли протягом року. Більшість із них (64%), зверталися за допомогою в поліклініку, а 43% – до сімейного лікаря в поліклініці.
Близько половини (48%) жителів області мають хронічні захворювання або проблеми зі здоров’ям. Найбільш поширеними серед них є: гіпертонія, серцеві захворювання, артроз та артрит.
Серед регіонів найкраще оцінили свій стан здоров’я жителі Львівської, Полтавської, Київської, Тернопільської та Волинської областей (66–59%). Найбільше громадян, незадоволених своїм самопочуттям у Херсонській, Чернігівській, Вінницькій, Житомирській, Луганській, та Івано-Франківській областях (15–14%).
У країнах ЄС найбільша частка населення (83–75%) із міцним здоров’ям проживає в Ірландії, на Кіпрі, в Італії, Швеції, Нідерландах та на Мальті, а незадоволених станом свого здоров’я – у Хорватії, Латвії, Литві, Портуґалії, Естонії та Польщі (19–14%).
Головне управління статистики у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 12:20
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
На Чернігівщині викрито лікарку ВЛК, яка за грошову винагороду встановлювала фіктивні діагнози для ухилення від мобілізації 12:19
У межах програми з викриття протиправних дій службових осіб військово-лікарської комісії «Зворотній бік ТЦК та ВЛК» за процесуального керівництва Деснянської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомлено про підозру члену військово-лікарської комісії одного з РТЦК та СП на Чернігівщині за ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей).
Які платформи ШІ можуть полегшити роботу редакцій: поради експерта 10:21
Claude, ChatGPT, Perplexity, NotebookLM, ElevenLabs та інші сервіси штучного інтелекту можуть суттєво полегшити роботу медійників під час створення контенту.
«Точка опори» та «Досвід має значення»: стартували нові програми підтримки бізнесу та ринку праці 10:09
У фокусі онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу», що відбулася наприкінці минулого тижня, – дві нові урядові програми «Точка опори» та «Досвід має значення».
Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини 09:16
З 25 до 26 квітня у Кам'янець-Подільському Хмельницької області відбувся ІІ етап Кубка України з легкої атлетики з метань, а також всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань на честь олімпійських чемпіонів Фаїна Мельник та Анатолій Бондарчук.