Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 11:17:10

Екологи нагадали про зміни вимог природоохоронного законодавства

14.03.2019   09:12Агенцiя

Особливості проведення стратегічних екологічних оцінок та оцінок впливу на довкілля при підготовці проектів будівництва і реконструкції обговорили учасники наради, яку 12 березня провела директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації Катерина Сахневич.


В обговоренні взяли участь представники профільних структурних підрозділів ОДА, обласних служб і проектних організацій, райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад.

Мова йшла про норми законів України «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про стратегічну екологічну оцінку», прийнятих у рамках виконання міжнародних зобов’язань України та транспозиції Директив Європейського Союзу Верховною Радою України.

Так, за новими вимогами стратегічна екологічна оцінка (СЕО) здійснюється на етапі стратегічного планування, а оцінка впливу на довкілля (ОВД) на етапі планування конкретної діяльності.

Як повідомила Катерина Сахневич, процедура стратегічної екологічної оцінки здійснюється замовником документа державного планування до його затвердження. У процедурі беруть участь Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство охорони здоров’я України та підрозділи ОДА: Департамент екології та природних ресурсів і Управління охорони здоров’я.

На сьогодні в області розпочаті три процедури СЕО: генеральний план села Болотниця Талалаївського району та два детальні плани – будівництво елеватора (Менський район), реконструкція автозаправної станції (Ніжинський район).

Для об’єктів планової діяльності проводиться оцінка впливу на довкілля. Так, у сфері функціонування теплових електростанцій, хімічного виробництва, автомагістралей, поводження з небезпечними відходами, стосовно кар’єрів видобування корисних копалин, суцільних санітарних рубок у природно-заповідних зонах зазначену процедуру здійснює Міністерство екології та природних ресурсів України.

У свою чергу, Департамент екології та природних ресурсів ОДА проводить оцінку впливу на довкілля для об’єктів, пов’язаних з бурінням свердловин водопостачання, у разі сільськогосподарського та лісогосподарського освоєння земель, при зміні цільового призначення земель сільськогосподарського призначення, будівництві автозаправок, очисних споруд, проведенні робіт із розчищення водойм тощо.

До речі, процедурою ОВД передбачена участь громадськості на всіх її етапах. Наразі в області розпочаті 42 справи з оцінки впливу на довкілля, видані 14 висновків ОВД, проведено 20 громадських слухань.

– Проведення оцінки впливу на довкілля – процес довготривалий і займає не менше трьох місяців. Тому місцевим органам влади треба негайно займатися цим питанням, аби своєчасно реалізувати проекти, що потребують ОВД, та освоїти кошти, виділені області з державного бюджету. Фахівці Департаменту готові надавати всю необхідну методичну допомогу як місцевим органам влади, так і окремим суб’єктам господарювання, – наголосила Катерина Сахневич.

 
Довідково:

Цьогоріч на реалізацію програм і проектів регіонального та місцевого розвитку Чернігівщині з державного бюджету передбачається понад 584 мільйони гривень. З Державного фонду регіонального розвитку – 229,3 мільйонів гривень; субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій 2019 року – 48,9 мільйонів гривень; залишки коштів субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій 2018 року – 171,9 мільйонів гривень; субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад – 134,2 мільйонів гривень.


 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Пам’яті Андрія Юрченка: у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя 09:41

Цим видом спорту Захисник України займався з дитинства і аж до вступу в Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Де, навички та вміння, отримані під час тренувань з бойового мистецтва допомогли самореалізуватися та показати чудові результати в навчанні.

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

 До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних

До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних 09:27

За публічного обвинувачення прокурорів Прилуцької окружної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду визнано винними двох військовослужбовців зс рф у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених групою осіб за попередньою змовою, поєднаних з умисними вбивствами (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України). Вироком Ічнянського районного суду їх засуджено до довічного позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:25

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

29 березня: цей день в Україні і світі

29 березня: цей день в Україні і світі 09:22

ДЕНЬ 765 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 765 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини