Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 жовтня, 09:37:26

РЛП "Ялівщина": від вирішення проблем, що склалися навколо створення цього ландшафтного парку, Чернігів мав би вагомий виграш

06.03.2019   08:54Агенцiя

Й не лише як туристично приваблива природно-заповідна та рекреаційна зона, але і як «легені» міста на Десні і, не в останню чергу, як наповнювач місцевого бюджету... Ось тільки треба до цього прикласти певні зусилля. І особливо з боку міської влади... Саме про це говорили в обласній державній адміністрації на нараді з питання проблематики функціонування РЛП «Ялівщина» та дотримання вимог природоохоронного законодавства на його території.

Захід відбувся під головуванням заступника голови обласної держадміністрації Наталії Романової за участю першого заступника голови обласної ради Валентина Мельничука, секретаря Чернігівської міської ради Максима Черненка, очільників та відповідальних працівників профільних структурних підрозділів обласної та міської влади, обласної прокуратури, членів Громадської ради при ОДА, природоохоронців, представників громадськості та засобів масової інформації.

Сьогоднішня нарада відбулася після розгляду на початку лютого поточного року в обласній раді звернення комітету з реалізації Програми «Золоте намисто Чернігівщини» Громадської ради при ОДА до керівництва обласної представницької влади стосовно ігнорування на місцях пріоритетів державної екологічної політики щодо збереження об'єктів природно-заповідного фонду та порушень природоохоронного законодавства.

Тоді ж було напрацьовано та направлено листа на адресу облдержадміністрації з проханням розглянути питання про завершення робіт із встановлення меж території природно-заповідного фонду РЛП «Ялівщина» із залученням до їх обговорення керівництва міськради, вжити заходів із невідкладного проведення конкурсу на посаду очільника комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради» тощо...

Зважаючи на важливість обговорюваних на сьогоднішній нараді питань, за пропозицією члена Громадської ради при ОДА Валентини Седячко, було обрано секретаря для ведення протоколу, який після оформлення буде направлено на розгляд Чернігівської міської ради.

В ході жвавого обговорення порядку денного, представники громадськості наголошували, що РЛП «Ялівщина» створено рішенням 19 сесії 6 скликання Чернігівської обласної ради від 28 березня 2014 року, але пройшло вже немало часу, а «віз, до якого повинна впрягтися міська влада, і нині там»: нічого, мовляв, не робиться в нормальному напрямку щодо налагодження ефективного функціонування ландшафтного парку.

В той же час, учасників наради було поінформовано, що 26 лютого 2019 року було підписано розпорядження голови ОДА про оголошення конкурсу на посаду очільника комунального закладу «РЛП «Ялівщина» Чернігівської обласної ради та формування відповідної конкурсної комісії. Також було зазначено, що засідання з цього питання відбудеться вже в другій декаді березня.

Заодно начальник Департаменту екології та природніх ресурсів Катерина Сахневич поінформувала присутніх про створення спеціальної ради з питань РЛП «Ялівщина», яку очолює нинішній директор згаданого парку Володимир Свердлов...

В ході наради окреслено немало проблем та зауважень, однак чи не найбільшою вимогою громадських активістів було саме питання термінового завершення робіт із розробки проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж території природно-заповідного фонду – РЛП «Ялівщина» в м.Чернігові.

Але ж цього питання, як наголосили активісти, без дієвої участі міської ради не вирішити. Таку ж точку зору висловили більшість виступаючих.

Погоджуючись із цим твердженням, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, зокрема зазначив, що народні обранці обласного органу представницької влади підтримали громадську ініціативу чернігівців і прийняли ще півдесятка років тому відповідне рішення зі створення вищезгаданого ландшафтного парку. Проте без участі міської влади у розв'язанні порушеного громадою питання, проблематика функціонування РЛП «Ялівщина» та дотримання вимог природоохоронного законодавства на його території залишатиметься не вирішеною.

На думку промовця, якщо громадськість міста вносить свої пропозиції щодо вдосконалення його територіальної інфраструктури, екологічної безпеки, туристичної привабливості, то їх впровадження - це, насамперед, прерогатива керівництва місцевої територіальної громади. Він також висловив впевненність, що наступне засідання з порушеного питання повинно відбутися безпосередньо в сесійній залі міської ради за участю її керівництва, депутатського корпусу, представників громадськості, профільних установ виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

А поки що, як було акцентовано на нараді, відповідно до підписаного 26 лютого 2019 року розпорядження голови ОДА, темою найближчого зібрання буде обговорення питання щодо оголошення конкурсу на посаду очільника комунального закладу «РЛП «Ялівщина» Чернігівської обласної ради та формування відповідної конкурсної комісії.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

У Куликівській ОТГ створять громадську організацію для захисту озера Сільського - результат публічної консультації

У Куликівській ОТГ створять громадську організацію для захисту озера Сільського - результат публічної консультації 09:27

Рада Куликівської ОТГ разом із екоактивістами, комунальним підприємством з благоустрою, членами туристичного клубу та учнівською молоддю розробить комплексний проект очищення озера Сільського та облаштування його берегів під відпочинкову зону та зону для риболовлі. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:17

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 16 жовтня до 8:00 17 жовтня 2019 року.

Прийшов з війни – відкрив власну справу

Прийшов з війни – відкрив власну справу 08:41

Після звільнення з військової служби багато українських захисників не можуть знайти бажану роботу за своїм фахом та належною заробітною платою, а дехто мріє про відкриття власного бізнесу.

На кордоні затримали розшукуваного злочинця

На кордоні затримали розшукуваного злочинця 08:30

Днями, в міжнародному автомобільному пункті пропуску «Нові Яриловичі», на в’їзд до України оформлювався автомобіль «Renault».

Платникам податків Чернігівщини відшкодовано з бюджету 905,7 млн грн ПДВ

Платникам податків Чернігівщини відшкодовано з бюджету 905,7 млн грн ПДВ 08:19

За результатами перевірок упереджено безпідставно задекларовану до відшкодування суму ПДВ у розмірі 63,3 млн гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини