Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 жовтня, 04:43:19

Продовжується робота щодо розробки Стратегії розвитку Ніжинської міської об'єднаної територіальної громади

26.02.2019   09:13Агенцiя

25 лютого у великій залі виконавчого комітету відбулося чергове засідання з розробки Стратегії розвитку Ніжинської міської об'єднаної територіальної громади за підтримки модератора Володимира Бойка.Відкрив засідання Анатолій Лінник та представив модератора зібрання - радника з питань регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС Володимира Бойка.

Доцент кафедри політології права та філософії НДУ ім. М. Гоголя Тамара Кушерець презентувала соціологічне дослідження «Ціннісні орієнтації мешканців міста Ніжина». Метою дослідження є виявлення ціннісних орієнтацій ніжинців, що обумовлене потребою розробки стратегічного плану розвитку міста та є необхідним при оцінці соціального капіталу, який суттєво впливає на якість життя людей. Було розроблено анкету з урахуванням технічного завдання, що передбачало отримання загальної характеристики ціннісних орієнтацій мешканців Ніжина, виявлення їх позитивного танегативного впливу на розвиток міста.

З точки зору розвитку міста позитивними рисами мешканців Ніжина є:
- орієнтованість на успіхи в роботі (навчанні), та кар‘єру (63,8%);
- готовність відстоювати свої права (54,6%);
- визнання можливості людей впливати на владу (52,0%);
- налаштованість на боротьбу з проявами корупції (60,3%);
- прагнення жінок досягати успіхів у роботі (навчанні) та кар‘єрі (65,6%);
- самостійність у прийнятті власних рішень (60,4%).

Небайдужість ніжинців до культурного відродження як країни в цілому, так і міста зокрема (67,3%), може сприяти розвитку туристичного бізнесу, що у поєднанні з їх готовністю знайомитися з новими людьми (59,4%) та високим рівнем толерантності до людей різних культур, вірувань і поглядів (82,9%), дає підстави для обнадійливого прогнозу.

Налаштованість 59,1% містян на отримання задоволення від життя вказує на перспективи розвитку сфери послуг, а домінування родинних цінностей зорієнтовує на доцільність створення закладів відпочинку та розваг сімейного типу. Ніжинці значною мірою налаштовані на покращення своїх побутових умов та оновлення житла.

З точки зору розвитку міста негативними рисами ніжинців є:
- «пасивний соціалізм», тобто переконання, що все повинна забезпечувати і контролювати держава, негативне ставлення до багатих підприємців, несхильність до активного громадського життя;
- закритість до змін (53,2%);
- високий рівень недовіри до людей (78,1%);
- намагання уникати ризиків (66,5%);
- звичка покладатися на допомогу родичів (70,5%).

У той же час окреслилися позитивні тенденції щодо зменшення прихильності молодих людей до соціалістичних поглядів на роль держави, зростання їх довіри до бізнесу та бажання брати активну участь в громадському житті.

Модератор заходу запропонував присутнім розподілитись на 4 групи і сформувати десять прагнень та цінностей жителів ніжинської громади. Підвівши підсумки всі групи розробили спільне бачення Стратегії розвитку міста: «Ніжин – перлина традицій, українських культурних цінностей, в серці Чернігівського полісся з гоголівською містикою. Екологічно-безпечне, комфортне місто з сучасною переробною промисловістю, потужний транспортний хаб та логічний вузол. Університетське місто молоді та спортивних звитяг, громада інновацій». Це тільки напрацювання робочої групи, до якого можливо вносити зміни, яке пройде громадське обговорення і після чого буде затверджене рішенням сесії міської ради.


Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 15:42

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Конкурс на залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг

Конкурс на залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг 14:55

Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації проводить конкурс на залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг.

Про норми температурного режиму у дитсадках і школах

Про норми температурного режиму у дитсадках і школах 14:43

Відповідно до Санітарного регламенту дошкільні навчальні заклади повинні мати централізовану чи безпечну автономну систему теплопостачання, спроможну забезпечити оптимальні показники мікроклімату.

Про плату за навчання у закладах позашкільної мистецької освіти Чернігова: хто має право на пільги

Про плату за навчання у закладах позашкільної мистецької освіти Чернігова: хто має право на пільги 14:41

У Чернігові затвердили новий розмір плати за навчання у закладах позашкільної мистецької освіти, який діятиме з 1 січня 2020 року, повідомляє прес-служба Чернігівської міської ради.

Наслідки лікарської помилки - смерть 2 осіб: породіллі та новонародженого

Наслідки лікарської помилки - смерть 2 осіб: породіллі та новонародженого 14:20

За принципової позиції сторони обвинувачення Чернігівським апеляційним судом 09.10.2019 відмовлено у задоволенні безпідставних та необґрунтованих скарг обвинуваченого та представника цивільного відповідача (районної лікарні) на вирок суду першої інстанції від 05.03.2019.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини