Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 травня, 02:05:42

Два місяці Чернігівські митники працюють за новим Митним кодексом України

07.08.2012   10:11

Під час зустрічі з представниками регіональних засобів масової інформації начальник Чернігівської митниці Олександр Іванов розповів про основні зміни у роботі митників та суб’єктів підприємницької діяльності після впровадження нового митного законодавства, підвів підсумки роботи митниці за 7 місяців 2012 року.

Серед найбільш позитивних змін, що відбулись у роботі митниці зі вступом в дію нового Митного кодексу Олександр Іванов відзначає значне скорочення часу митного оформлення, зменшення кількості необхідних для митного оформлення документів, надання можливості суб’єкту здійснювати митне оформлення вантажу в будь-якому зручному йому місті (раніше тільки за місцем реєстрації), активне використання сучасних інформаційних технологій, таких як електронне декларування з видачею безкоштовних електронних ключів для підприємців та введення в дію “Інформаційних терміналів”.

Керівник митниці зазначив, що у зоні діяльності митниці електронне декларування товарів здійснює 61 підприємство. Протягом 7 місяців поточного року підрозділами митниці оформлено понад 12 тисяч електронних документів. Після вступу в дію нового Кодексу (порівняно з початком 2012 року) спостерігається збільшення у 5 разів кількості оформлених в електронному вигляді документів: з 745 у лютому до 3762-х – у липні.

У місцях розташування підрозділів митного оформлення митних постів “Чернігів-вантажний”, “Щорс”, “Прилуки” у приміщеннях для декларантів встановлено 4 програмно-інформаційні модулі “Інформаційний термінал”. Це дозволяє декларантам самостійно заносити в базу файли електронних копій митних декларацій та контролювати тривалість митного оформлення. З початку роботи інформаційних терміналів через них оброблено та прийнято в базу 4029 файлів електронних копій митних декларацій.

Значні зміни відбулись і у сфері боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил. Декриміналізовано товарну контрабанду, введено в дію нові поняття: компроміс в справах про порушення митних правил, мирова угода, докази у справах про порушення митних правил. Розширено перелік осіб, які беруть участь у провадженні в справах про порушення митних правил (до категорії цих осіб віднесено власників товарів та транспортних засобів (заінтересовані особи), представника митного органу), змінено порядок обчислення строків адміністративного затримання. Крім того, статтею 467 нового Митного кодексу України обмежено строки застосування конфіскації предметів правопорушення.

Також новим Митним кодексом України розширено перелік випадків виключення адміністративної відповідальності за вчинення деяких видів правопорушень. Зокрема, допущення у митній декларації помилок, які не призвели до неправомірного звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру, до незабезпечення дотримання заходів тарифного та/або нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, не тягне за собою застосування санкцій. Але якщо особа (декларант, митний брокер) систематично (більше двох разів протягом місяця) допускає у митній декларації помилки, то санкції до такої особи застосовуються.

Водночас, Чернігівською митницею посилено роботу з протидії контрабанді наркотичних та психотропних речовин. З початку року співробітниками митниці та припинено 29 випадків незаконного переміщення через митний кордон України наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів. За даними фактами порушено 10 кримінальних справ та складено 12 протоколів про порушення митних правил. Взагалі з початку року митницею порушено 12 кримінальних справ, складено 414 протоколів про порушення митних правил. Вартість предметів правопорушення становить 14,5 мільйонів гривень.

Незважаючи на позитивні напрацювання митне законодавство постійно вдосконалюється. З метою узгодження норм Митного та Податкового кодексів прийнято Закон України від 07.06.12 № 4915-VI “Про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України щодо узгодження їх окремих норм”, який набув чинності у липні. Закон врегулював питання визначення та коригування митної вартості товарів.

Зокрема визначено чіткий перелік випадків, у яких митний орган має право вимагати від суб’єкта надання додаткових документів: якщо документи містять розбіжності, мають ознаки підробки, не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари. Митним органам забороняється вимагати від декларанта або уповноваженої ним особи будь-які інші документи, відмінні від тих, що визначені законодавством.

Встановлено термін прийняття митним органом рішення про коригування митної вартості – не більше чотирьох робочих годин з моменту пред’явлення митному органу товарів. Прийняттю рішення про коригування передує процедура консультацій між митним органом та декларантом.
За 7 місяців 2012 року Чернігівською митницею до Державного бюджету України перераховано 1 млрд. 411,2 млн.грн. Показник прогнозних надходжень податків і зборів виконано на 115,3%. Порівняно з 7 місяцями 2011 року митницею перераховано на 499,6 млн.грн. або на 54,8% більше.

Основним фактором, що вплинув на збільшення надходжень до Держбюджету є збільшення обсягів оподаткованого імпорту на 32,6% (з 494,0 млн.дол.США до 655,0 млн.дол.США). У ваговому виразі оподаткований імпорт збільшився на 24,5% (з 403,7 тис.т до 502,7 тис.т).
У 3,8 рази збільшились обсяги митного оформлення нафтопродуктів (бензин, дизельне пальне, мастила). При митному оформленні нафтопродуктів порівняно з 7 місяцями 2011 року сплачено на 565,6 млн.грн. більше.

Олександр Іванов підкреслив, що пожвавленню зовнішньоекономічної діяльності у регіоні сприяє зменшення часу митного оформлення товарів за вантажними митними деклараціями та кількості безпідставних митних оглядів. Протягом січня – липня поточного року у порівнянні з аналогічним періодом минулого відбулось зменшення середнього часу митного оформлення товарів за вантажними митними деклараціями: по імпортних вантажах у 1, 8 рази (з 1,48 год. до 1 год.), по експортних – 1, 27 рази (з 1 год. до 48 хв.).

Кількість митних оглядів, порівняно з минулим роком, у митному режимі “імпорт” зменшилась у 1,8 рази, у митному режимі “експорт” зросла у 1,2 рази. Митницею проводиться щотижневий аналіз причин проведення митних оглядів посадовими особами підрозділів митного оформлення. Серед основних причин начальник митниці назвав спрацювання системи аналізу ризиків, здійснення контролю за дотриманням прав інтелектуальної власності, виконання оперативних орієнтувань у напрямку правоохоронної діяльності.

Для громадян нове законодавство значно збільшило норми ввезення товарів без оподаткування: при ввезенні товарів – до 500 Євро та/або до вагою 50 кг, продуктів харчування для власного споживання – до 200 євро (в упаковці виробника – по 1 упаковці або не більше 2 кг кожного найменування, без упаковки – до 2 кг кожного найменування, неподільний продукт готовий до вживання – по 1 шт. кожного найменування).
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині через аномальне весняне водопілля досі місцями підтоплені дороги

На Чернігівщині через аномальне весняне водопілля досі місцями підтоплені дороги 22:58

Через підйом води у річках Дніпро та Десна спостерігається перевищення небезпечних відміток затоплення та порушення транспортного сполучення у низці населених пунктів Новгород-Сіверської, Коропської, Сосницької, Михайло-Коцюбинської, Менської та Ріпкинської територіальних громад.

Сесія Прилуцької міськради: змінили секретаря, призначили заступників, прийняли частину бюджету

Сесія Прилуцької міськради: змінили секретаря, призначили заступників, прийняли частину бюджету 22:39

20 травня у Прилуцькій міській раді відбулася 18 позачергова сесія 8 скликання. До неї долучилися 25 із 34 депутатів.

На Чернігівщині під час проведення польових робіт трактор наїхав на вибуховий пристрій, водій загинув

На Чернігівщині під час проведення польових робіт трактор наїхав на вибуховий пристрій, водій загинув 22:24

23 травня о 17:34 на лінію 101 надійшло повідомлення про вибух на полі біля с. Киїнка Чернігівського району. До місця виклику було направлено розрахунок групи піротехнічних робіт.

Знаєте місця у Чернігові, де попри заборону продають алкоголь? Повідомте правоохоронцям, телефонуйте на лінію “102”

Знаєте місця у Чернігові, де попри заборону продають алкоголь? Повідомте правоохоронцям, телефонуйте на лінію “102” 22:03

У зв'язку зі зверненням голови Чернігівської ОВА до Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка з проханням надати адреси, де у Чернігові сьогодні незаконно продають алкоголь, звертаємось до містян, яким відомі місця такої торгівлі.

Штаб-сержант Костянтин присвятив армії 20 років життя

Штаб-сержант Костянтин присвятив армії 20 років життя 21:58

На цей час він проходить службу в лавах Національної гвардії України.