Владислав Атрошенко зустрівся із родинами загиблих воїнів-афганців
Про історію міста та його майбутнє говорили сьогодні чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та родини військовослужбовців, загиблих в Афганістані.
Зустріч проходила у міській раді й була присвячена Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-річчю з дня завершення виведення радянських військ з Афганістану.
Міський голова висловив слова подяки та поваги до людей, які пройшли життєві випробування в Афганістані.
- Сьогодні по-різному переоцінюється історія. Але, на мою думку, всі покоління - наші діди-прадіди, наші старші брати, які виконували свій військовий обов’язок у будь-яких місіях за дорученням держави, включаючи й тих, хто пройшов Афганістан – достойні нашої поваги. Багато хто з них повернулися додому з каліцтвами, й протягом життя держава не в достатній мірі віддячила їм за подвиг. Ми всі живемо в одному суспільстві. Ми розуміємо, що часи змінюються. Змінюються й точка зору на окремі події чи процеси. Так було і буде завжди. Тому до всього цього потрібно підходити по-філософськи. Можете бути впевнені, що є належна повага до подвигів ваших синів та чоловіків. Всі ми їх пам’ятаємо, - з такими словами звернувся Владислав Атрошенко до присутніх дружин, батьків та дітей загиблих військових.
У ході бесіди міський голова нагадав, що завтра, 15 лютого, традиційно проходитиме покладання квітів до меморіальних стел загиблим учасникам АТО у сквері ім.Попудренка та мітинг і покладання квітів до Пам’ятного знаку чернігівцям – воїнам-інтернаціоналістам на площі Дружби народів по проспекту Миру, у яких він обов’язково братиме участь.
У свою чергу, учасники зустрічі подякували меру міста за позитивні зміни, які відбуваються у Чернігові, а також за підтримку їх сімей, за матеріальну допомогу, яку міська рада надала цього року. Згадували про своїх синів і чоловіків, а також про життя вже після втрати близьих людей. Говорили й про проблеми, які їх турбують, зокрема, малозабезпеченість родин.
- Давайте спільно розвивати наше місто, і це буде найкраща пам'ять про ваших рідних. Робити все, щоб наше місто розквітало, - сказав Владислав Атрошенко. - Я свою місію, як міського голови, бачу в тому, щоб закласти фундамент майбутнього цього міста, а саме забезпечити перспективне майбутнє його мешканців.
При цьому міський голова зауважив: на короткий період покращити життя чернігівців можна, збільшивши соціальну складову міського бюджету. Наприклад, збільшити витрати на ліки для окремих категорій громадян, дещо підвищити заробітні плати вчителям і вихователям, лікарям і медсестрам. Приміром, якщо доплачувати кожному хоча б по 1 тис. грн (а з податками це 1,5 тис.), то в результаті для бюджету вийде сума близько 250 млн грн на рік. Це майже половина бюджету розвитку. Але тоді не ремонтуватимуться дитячі майданчики, не купуватиметься медичне обладнання, менше шкіл будуть переоснащені під сучасні стандарти, не ремонтуватимуться дороги, не купуватимуться тролейбуси тощо. У результаті мешканці просто виїжджатимуть із такого міста в інші населені пункти або закордон.
- Якщо ми наше місто не будемо розвивати, молоді люди не будуть тут залишатися. Тобто, ми таким чином забираємо майбутнє нашого міста. А щоб це майбутнє у нашого міста все ж таки було, потрібно орієнтуватися на досвід інших міст, які потенційно рівні нашому. Це, зокрема, Луцьк, Хмельницький, Рівне, Полтава, Івано-Франківськ та інші. Якщо ми будемо менше витрачати, ніж рівні нам міста, то Чернігів не буде цікавим для інших. Тому перерозподіл коштів на користь соціальних питань буде тільки до рівня, коли це не буде ризиком для майбутнього для нашого міста, - зазначив міський голова. – Моя мета – щоб місто розвивалося та мало перспективу відносно до тих міст, у яких історично більше розвинута промисловість, більші бюджетоутворюючі податки.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).