Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 серпня, 18:26:51

Кисень – дітям!

06.08.2012   09:37Агенцiя

Зріджений кисень, який вкрай необхідний новонародженим та їхнім матерям, що перебувають у Чернігівському пологовому будинку, почали зберігати в окремій ємності приміщення концентраторної станції, розташованої на подвір’ї медичного закладу.

До цього балони з газом знаходилися у відділеннях, що створювало додаткових незручностей по їхньому транспортуванню та не відповідало сучасним вимогам техніки безпеки.

Про необхідність створення окремої кисневої станції керівництво закладу замислилося ще тоді, коли у 2010 році в одній з клінік Луганська через вибух кисневого балону загинуло 16 пацієнтів та медичних працівників. За словами головного лікаря пологового будинку Василя Гусака, введена у дію концентраторна станція не тільки економніша (адже за останній час вдалося заощадити понад 20 тисяч гривень), а й цілком безпечна – кисень мідними трубками подається безпосередньо до відділень та реанімаційного блоку. Таким чином, медики не матимуть справи із громіздкими та важкими балонами. На придбання, встановлення та введення в дію станції було спрямовано близько півмільйона гривень, витрачених з міського бюджету.

Також Василь Гусак зазначив: за рік роботи нове обладнання здатне виробити понад 5 тисяч кубометрів кисню, що дорівнює об’єму майже 900 балонів із цим газом. А ще – станція сама вироблятиме кисень з повітря, що можна вважати сучасним ноу-хау.

Загалом у закладах системи охорони здоров’я області проведено значну роботу по окремому зберіганню кисневих балонів.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Стартує подання електронних заяв для вступу на бакалавра та наскрізного магістра

Стартує подання електронних заяв для вступу на бакалавра та наскрізного магістра 15:35

13 серпня розпочато прийом електронних заяв на вступ до вишів на бакалавра (наскрізного магістра) після 11 класів. Подання заяв здійснюється онлайн через електронні кабінети та триватиме до 22 серпня.

Зафіксовано 27 нових випадків захворювання COVID-19

Зафіксовано 27 нових випадків захворювання COVID-19 13:50

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 12.00 четверга 13 серпня в області підтверджено 27 нових діагнозів COVID-19.

OlympicLab на північному сході Чернігівської області

OlympicLab на північному сході Чернігівської області 13:42

Модуль «розвиток/добробут – пізнай себе» Всеукраїнського заходу Національного олімпійського комітету України та Coca-Cola Foundation був проведений Відділенням НОК України в Чернігівській області для учнів Новгород – Сіверської гімназії № 1 імені Б. Майстренка.

Проведено комплексну перевірку в ізоляторі тимчасового тримання №5 у Прилуках

Проведено комплексну перевірку в ізоляторі тимчасового тримання №5 у Прилуках 13:03

Прилуцькою місцевою прокуратурою проведено комплексну перевірку в ізоляторі тимчасового тримання №5 (м.Прилуки) ГУНП в Чернігівській області.

Віталій Загайний провів прийом громадян у Борзнянському районі

Віталій Загайний провів прийом громадян у Борзнянському районі 12:53

12 серпня перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний з робочим візитом відвідав Борзнянський район. Спільно з головою Борзнянської РДА Ларисою Осадчук та представниками правоохоронних органів він провів прийом громадян. А також ознайомився з роботою центру обслуговування клієнтів АТ «Чернігівгаз».