Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 15 січня, 01:22:07

Поліція радить власникам банківських карток як не стати жертвою телефонних шахраїв

11.02.2019   08:18Агенцiя

До поліції Чернігівщини продовжують надходити заяви ошуканих шахраями жителів області. Як правило, телефонні шахраї діють за одною схемою: на телефон потенційної жертви надходить СМС з текстом: «ваша картка заблокована, якщо ви не проводили операцію – передзвоніть за вказаним номером».

Головна мета зловмисників – встановити живий контакт с людиною, що знаходиться у  стресовій ситуації. Часті випадки, коли клієнт намагається зв’язатися за номером, вказаному у повідомленні. Далі – справа техніки. На другому конці проводу шахрай, який представляється співробітником банку, просить назвати данні картки: номер, строк дії, код-пароль тощо.

Поліція вкотре нагадує: банківські працівники ніколи не просять повідомити ні пароль, ні CVV-код, ні логін, не вимагають здійснити активні дії, такі як похід до банкомату чи введення коду.

І найголовніше: за будь-яких сумнівів, за найменшої спроби співрозмовника дізнатися паролі чи код, одразу кладіть слухавку, а потім зателефонуйте на «гарячу» лінію свого банку.

Якщо ж ви зрозуміли, що видали секретну інформацію шахраям, блокуйте карту, зателефонувавши до колл-центру або через інтернет-банкінг. 


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Алія-Беатріс та Арес: якими рідковживаними іменами називали дітей на Чернігівщині у 2025 році 14:40

Українці дають життя, обирають імена та вірять, що кожна реєстрація народження зміцнює націю й наповнює віру в майбутнє реальним змістом.

За підтримки Словаччини у Ладані відремонтують укриття у двох садочках 14:35

У селищі Ладан стартує реалізація проєкту «Простори турботи: безпечні та комфортні укриття для садочків “Червона Шапочка” та “Барвінок”».

На 36% більше звернень і на 73% більше працевлаштованих: як змінюється підтримка ветеранів у службі зайнятості

На 36% більше звернень і на 73% більше працевлаштованих: як змінюється підтримка ветеранів у службі зайнятості 14:34

Повернення ветеранів та ветеранок до цивільного життя – важливий напрям роботи Державної служби зайнятості.

Турбота про психічне здоров’я: з чого почати 12:17

Віднедавна в Україні формується добра традиція ставити собі цілі та робити плани на рік. От тільки в умовах війни для багатьох українців навіть слово «плани» може звучати як ще один виклик.

Інклюзивний підхід у службі зайнятості – це не про тренди,  це про можливості для всіх

Інклюзивний підхід у службі зайнятості – це не про тренди, це про можливості для всіх 12:15

У минулому році на Чернігівщині кількість отримувачів послуг Державної служби зайнятості серед людей з інвалідністю зросла на 5,5% порівняно з 2024 роком.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини