Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 5 грудня, 06:18:16

На Коропщині вшанували пам’ять Федора Дудка та презентували його книгу "Отаман Крук"

09.02.2019   09:39

Рік тому в селі Шабалинів Коропського району на фасаді місцевого будинку народних традицій і дозвілля відкрили меморіальну дошку на честь письменника, журналіста, культурного та громадського діяча часів Української Народної Республіки Федора Дудка.


Вшанувати пам’ять видатного борця за незалежність України, учасника Української революції 1917-1921 років 8 лютого тут, на його батьківщині, зібралися небайдужі земляки, представники органів влади та духовенства, культурні і громадські діячі.

Освячення меморіальної дошки Федору Дудку провів Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Православної церкви України Євстратій.

З вітальним словом до присутніх звернулися заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова, представник Міністерства інформаційної політики України Віктор Литвінов та виконуючий обов’язки голови Коропської РДА Віктор Кузуб.

– Які б негаразди нас не оточували, але ми, українці, повинні завжди пам’ятати, що ми маємо свою землю, свою віру, свою мову, і саме їх треба відстоювати. Коли людина знає і цінує своє коріння, її ніхто не поневолить. Дехто вважає: щоб народ перестав вірити у свою самостійну державу, то достатньо, як написав у своїй книзі «Отаман Крук» Федір Дудко, просто взяти і замалювати у мізках людей історичну правду. От тільки рано чи пізно та фарба відпаде і пам'ять до народу повернеться, – зазначила Наталія Романова.

Учасники заходу поклали квіти до меморіальних дошок видатним шабалинівцям – українським письменникам і журналістам Федору Дудку та Івану Шкураю.

Цього ж дня у Коропському будинку культури відбулася презентація книги Федора Дудка «Отаман Крук».

Патріотичну концертну програму глядачам подарувала капела бандуристів ім. О. Вересая обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм.

Останні новини Чернігівщини

Укриття, харчоблок і осередок «Захисту України»: які новини в ліцеях у Тупичеві і Городні 11:28

Чернігівська ОВА багато уваги приділяє саме освітньому компоненту і працює над тим, щоб якомога більше дітей мали змогу навчатися очно. У рамках робочого візиту в громади начальник ОВА В’ячеслав Чаус відвідав ліцеї в Тупичеві і Городні.

Доступність починається з нас: у Чернігові відбулась тематична конференція 11:24

Питання психологічної взаємодії з ветеранами та їхніми родинами обговорили сьогодні учасники тематичної конференції, яка відбулася в КНП «Ветеранський простір». Співорганізатором події виступила громадська організація «Ветеранська спільнота України «Серцевір».

Вибухотехніки поліції Чернігівщини продовжують знешкоджувати збиті ворожі безпілотники 11:22

Днями співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини знешкодили нерозірвану бойову частину ворожого ударного безпілотника, який був збитий Силами оборони України у Чернігівському районі.

Поліцейські Чернігівщини вибороли призові місця на Всеукраїнських ветеранських змаганнях 11:21

Днями у Києві відбувся турнір «Звитяга нескорених», який об’єднав 500 ветеранів, ветеранок та поранених захисників з усієї України.

Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю

Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю 11:19

Служба зайнятості надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають чи облаштовують робочі місця для людей з інвалідністю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини