Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 липня, 14:24:08

"Перевага децентралізації: Городнянська ОТГ за рік збільшила доходи на 11 мільйонів", - О.Мисник під час візиту в район

04.02.2019   14:32

Голова Чернігівської облдержадміністрації Олександр Мисник побував у Городнянському районі. Свою робочу поїздку почав із відвідин у райцентрі школи № 2 та місцевого ліцею.



Варто зазначити, що городнянський ліцей утворений восени минулого року шляхом об’єднання двох закладів: навчально-реабілітаційного центру та спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів. Наразі в ліцеї функціонують 16 дошкільних груп та 24 класи, 13 з яких — спеціальні (класи з тяжкими порушеннями мовлення та інтелектуального розвитку). Інклюзивне навчання забезпечене для чотирьох учнів. Загалом на базі закладів освіти, розташованих у Городнянському районі, функціонує 7 класів з інклюзивною формою навчання, введено 7 посад асистента вчителя.

— Діти з особливими освітніми потребами — рівноправні члени суспільства. На сьогодні у 109 школах області функціонують 225 класів з інклюзивним навчанням для 275 дітей, — зазначив Олександр Мисник. — Інклюзивна освіта не залишається поза увагою Президента України і виконавчої влади області. За ініціативи Глави держави цьогорічна ці потреби збільшено субвенцію до одного мільярда гривень.

Під час зустрічі з керівництвом району, об’єднаних територіальних громад, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій, депутатами місцевих рад голова ОДА зупинився на реформі децентралізації.

На території Городнянського району функціонуютьдві об’єднані територіальні громади — Городнянська міська та Тупичівська сільська. Не визначились щодо входження до складу громад ще 13 рад.

— Вперше в історії України центральна влада не тільки пообіцяла передати гроші на місця, а й виконала свою обіцянку. На сьогодні понад 50% бюджетних коштів автоматично поступають на місця і розподіляються місцевими бюджетами. Так, доходи Городнянської ОТГ порівняно з 2017 роком зросли більш ніж на 11 мільйонів гривень, — підкреслив Олександр Мисник. — Переконаний, що переваги реформи жителі об’єднаних громад вже оцінили. Втім, це тільки ремонт доріг та соціальних об’єктів, встановлення вуличного освітлення. У подальшому — це додаткові робочі місця та економічний розвиток. Ресурси ви для цього маєте.

Принагідно голова ОДА відвідав Городнянське лісове господарство та подякував працівникам за їх внесок у розвиток держпідприємства. Це одне з успішних підприємств не лише району, а й лісової галузі Чернігівщини. Лише торік воно сплатило податків понад 45 мільйонів гривень. Половина з них — це власні зароблені кошти.

— Робота городянських лісівників цінується і за кордоном, адже основний ринок збуту продукції — країни ЄС. Розумію, що за цими фактами стоїть тяжка щоденна робота потужного колективу, який розвиває економіку нашого регіону, — зазначив Олександр Мисник.

Побував голова ОДА ще на одному підприємстві, що займається вирощуванням зернових та технічних культур,виробництвом молока і м’яса, — СТОВ «Віра» у селі Вихвостів.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41

Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.

На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10

Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.

Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28

В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).