Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 грудня, 00:15:28

Згадали тих хто канув в вічність

04.08.2012   20:01Агенцiя

Без помпезних виступів, пишних салютів і пафосу відзначили в Чернігові ветерани 70-річчя з дня створення 1-ї гвардійської армії.

70-річчя з дня створення 1-ї гвардійської армії

70-річчя з дня створення 1-ї гвардійської армії

Долі сивочолих ветеранів війни та військової служби різних років об'єднує служба у цій прославленій армії. Тому лейтмотивом зустрічі були спогади про спільну службу, бойових товаришів, яких вже не має поряд, героїчні й трагічні роки. А згадати і дійсно є про що…

У Чернігові в залі військово-історичного музею, який, до речі, свого часу був збудований воїнами-першогвардійцями, ветерани війни та військової служби відзначили 70-річчя з дня створення 1-ї гвардійської армії. Зі святом ветеранів привітали і вручили Почесні грамоти заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, голова обласної ради ветеранів Анатолій Москаленко, заступник начальника гарнізону з виховної роботи полковник Станіслав Гончар, військовий комісар Чернігівської області полковник Костянтин Нікулін, військовослужбовці гарнізону. Голові ради ветеранів 1-ї гвардійської армії генерал-майору Євгену Зєлєнову, колишньому начальнику штабу армії генерал-майору Михайлу Трущенкову та голові обласної ради ветеранів Анатолію Москаленку полковник Станіслав Гончар вручив почесні нагрудні знаки начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України "За заслуги перед Збройними Силами України".
 
1 гвардійська армія була сформована на початку серпня 1942 року і розпочала свій шлях у кровопролитних боях на підступах до Сталінграду. Першогвардійці у складі Південно-Західного фронту брали участь в контрнаступі під Сталінградом, Ізюмо-Барвенківській наступальній операції, визволенні України і Чехословаччини. Перемогу вони зустріли у Празі. 200 воїнів 1-ї гвардійської армії були удостоєні звання Героя Радянського Союзу.
 
Під час свята ветерани поділились своїми спогадами про війну і військову службу в першій гвардійській у мирний час. Зокрема, генерал-майори Микола Волков і Михайло Трущенков розповіли про бойові дії першогвардійців в Афганістані й про ліквідацію наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, до якої були задіяні дуже багато військовослужбовців армії.
 
На завершення присутні оглянули експозиції військово-історичного музею і сфотографувались на пам'ять.
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 505 нових випадків COVID-19

Виявлено 505 нових випадків COVID-19 16:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 2 грудня в області зафіксовано 505 нових випадків COVID-19.

Кабінет міністрів України не буде продовжувати карантин вихідного дня у грудні

Кабінет міністрів України не буде продовжувати карантин вихідного дня у грудні 14:17

Про це на засіданні повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Що ми знаємо про Десну? 14 фактів

Що ми знаємо про Десну? 14 фактів 14:13

Чарівна Десна – це безцінний спадок, про який кожен з нас має дбати, аби зберегти для наступних поколінь.

Олена Костевич виборола бронзову нагороду міжнародних змагань з кульової стрільби Polish Open Kaliber

Олена Костевич виборола бронзову нагороду міжнародних змагань з кульової стрільби Polish Open Kaliber 12:46

Знана чернігівська спортсменка Олена Костевич виборола бронзову нагороду у вправі ПП-3 (гібридний фінал) на міжнародних змаганнях з кульової стрільби Polish Open Kaliber.

У Чернігові затвердили Програму підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також сімей з дітьми

У Чернігові затвердили Програму підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також сімей з дітьми 12:01

У Чернігові затвердили Програму розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, соціальної підтримки сімей з дітьми у місті Чернігові на 2021-2023 роки.