Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:50:08

Реформування інтернатних закладів на часі: діти повинні зростати в родині

01.02.2019   09:20Агенцiя

Кожна дитина має бути зігріта теплом сімейного вогнища. Проте шлях до втілення цієї прописної істини у життя складний і тривалий.


На Чернігівщині понад дві тисячі дітей через різні життєві обставини виховуються в інтернатних закладах. В області діють 16 шкіл-інтернатів, три центри соціально-психологічної реабілітації дітей, один дитячий будинок та будинок дитини «Надія».

Відповідно до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, ухваленої у серпні 2017 року, в країні до 2026 року має бути створена така система захисту дітей, яка забезпечить їх догляд і виховання в сім’ї або умовах, максимально наближених до сімейних.

Специфіку реалізації цієї Стратегії на Чернігівщині обговорили під час фокусованої групової дискусії, що відбулася в облдержадміністрації за участю фахівців з області та експертів зі столиці.

— Наша область має чимало позитивних напрацювань на цьому шляху — підкреслила заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова. — 93 відсотки дітей з числа сиріт та позбавлених батьківського піклування зростають у дитячих будинках сімейного типу, прийомних або патронатних сім’ях. Не залишаються без уваги і сім’ї, що потрапили до складних життєвих обставин. Їх підтримують не лише відповідні соціальні служби, а й громадські та релігійні організації.

Потужний людський ресурс, злагоджену взаємодію громадських організацій та державних інституцій Чернігівщини, віру в реформу, здатну поліпшити життя соціально вразливих категорій населення, відзначила у ході дискусії ключовий експерт Консорціуму «Соціальні інвестиції», кандидат психологічних наук Олена Савчук. Саме цей Консорціум за визначенням Мінсоцполітики допомагатиме розробити й реалізувати в області модель реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

При цьому мають бути враховані територіальна та демографічна специфіка області, особливості децентралізації, кадровий потенціал, інші соціальні та економічні аспекти.

Тож протягом найближчого тижня фахівцям необхідно оцінити мережу соціальних закладів, з’ясувати, які діти до них потрапляють та чому, уточнити, які є соціальні, освітні, реабілітаційні медичні послуги вже зараз у громадах.

— Завдання реформи — суттєво підвищити рівень соціальних послуг, — наголосила Наталія Романова. — А для того ми повинні ретельно проаналізувати сьогоднішню мережу та контингент інтернатних закладів, зважити всі наші ресурси і можливості, урахувати всі ймовірні ризики і переваги. Тільки тоді розроблена модель відповідатиме запитам суспільства і досягне поставленої мети — поліпшить життя соціально вразливих категорій населення.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.