У Талалаївці встановлено меморіальну дошку борцям за незалежність України
Нещодавно Україна відзначила визначальну дату для державотворення — День Соборності. З цієї нагоди та на честь вояків армії Української народної республіки, борців за незалежність України, уродженців Талалаївщини, на адміністративній будівлі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в районному центрі встановлено меморіальну дошку.

Урочистості відбулися 25 січня за участі заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Наталії Романової, завідувача сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України Віктора Литвинова та громадського активу району.
Встановлений знак є символом пам’яті про подвиг бійців армії УНР Опанаса Давиденка, Степана Жигаленка, Якима Опришка, Павла Ранського, Костя Рибки, Михайла Василюхи, Петра Лисенка, Володимира Назаренка, Степана Рачка.
Детальніше про історичні події та персоналії розповів представник Українського інституту національної пам'яті в Чернігівській області Сергій Бутко.
— Так склалися обставини, що українська земля протягом різних історичних періодів була розділеною. Але український народ завжди прагнув об’єднання в межах своєї національної держави і постійно демонстрував це прагнення у процесі збройної національно-визвольної боротьби. Минуло сто років, і знову Україна відстоює територіальну цілісність. Кожен має усвідомити, що незалежність не була нам подарована. Вона постала не на порожньому місці, за неї заплачено високу ціну, — наголосила Наталія Романова.
Варто зазначити, що захід організовано ГО «Українська ініціатива» за підтримки Міністерства інформаційної політики України, Українського інституту національної пам’яті, Чернігівської ОДА та місцевої райдержадміністрації.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Ветерани та ветеранки Чернігівщини обиратимуть представника від області у Раду ветеранів 15:21
27 березня відбудеться засідання регіональних зборів, на яких буде обрано представника від Чернігівської області до складу Ради ветеранів війни за незалежність України при Міністерстві у справах ветеранів України.
Поліцейські Корюківщини скерували до суду справу посадовиці, що обвнувачується у службовій недбалості на закупівлі укриттів 16:31
Слідчі Корюківського районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Корюківської окружної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт стосовно посадовиці виконавчої влади за неналежне виконання службових обов’язків, що призвело до завдання збитків у понад 700 тисяч гривень.
«Діалог із громадами»: представники ТГ Чернігівщини звернулися до міністра охорони здоров'я 16:13
Відбулася друга зустріч «Діалог із громадами» на майданчику Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України за участі заступника керівника Офісу Президента Віктора Микити та керівниці Офісу Конгресу Лілії Пашинної. Цього разу говорили про медицину. Доєднався міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Німеччина передала понад сотню генераторів для громад Чернігівщини 15:40
Цього місяця на Чернігівщину від німецьких партнерів надійшли 140 генераторів потужністю від 6,5 до 440 кВт.
Чернігівські поліцейські затримали підозрюваного у підпалі 15:08
Поліцейські Чернігівського райуправління поліції затримали 52-річного чоловіка, який підозрюється в умисному підпалі господарського приміщення на ґрунті конфлікту з сусідкою.