Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 червня, 14:07:55

Проведено збори Громадської ради фахівців служб охорони праці підприємств будівельної галузі

22.01.2019   11:05Агенцiя

У місті Чернігові на території будівельного майданчику ТОВ «Атлант», де ведеться будівництво багатоквартирного житлового будинку, за участю посадових осіб Управління Держпраці у Чернігівській області відбулися збори Громадської ради фахівців служб охорони праці підприємств будівельної галузі Чернігівської області.

У зборах взяли участь представники найбільших будівельних підприємств: ДП «УкрСіверБуд», ЗАТ «ДСК», ТОВ «Основа-Буд-7», ТОВ «Житлобудсервіс», КТ ТОВ «ПоліссяЄвробуд», ТОВ «Доменбуд», ТОВ «Атлант», ТОВ «ЛЕКС», Корпорація «Укртрансбуд», працівники інших підприємств будівельної галузі Чернігівської області.

Фахівці Управління довели до відома членів Громадської ради стан виробничого травматизму в будівельній галузі Чернігівської області за підсумками 2018 року, звернули увагу учасників на типові причини нещасних випадків на виробництві, а також заслухали представників підприємств будівельної галузі, де зареєстровано випадки виробничого травматизму.

У рамках порядку денного члени Громадської ради опрацювали низку актуальних питань, зокрема, безпечні методи проведення робіт з прибирання території підприємств та шляхів проїзду транспорту і проходу людей у зимовий період, процедури та заходи, спрямовані на забезпечення належного утримання металевих конструкцій будівель, настилів, ремонтних та перехідних площадок, перильного огородження та організацію безпечного виконання робіт на висоті.

Державні інспектори Управління довели присутнім загальні мінімальні вимоги безпеки до вантажопідіймальних кранів та машин, додаткові вимоги безпеки при експлуатації кранів КБ-403, а також основні вимоги до виробничого обладнання згідно з Вимогами безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками (НПАОП 0.00-7.14-17).

Учасники заходу розглянули особливості, типові недоліки та порушення, які допускають під час проведення на підприємствах атестації робочого місця муляра, обговорили заходи з профілактики професійних захворювань та порядку організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці.

Окремо посадовці звернули увагу будівельників на проблемні питання, які виникають у процесі монтажу та введення в експлуатацію ліфтів у багатоповерхових житлових будинках.

Наприкінці заходу членам Громадської ради була доведена Концепція реформування системи управління охороною праці в Україні, схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.12.2018 № 989-р.

Підсумовуючи зустріч, члени Громадської ради вкотре наголосили на важливості проведення превентивної роботи серед працівників підприємств стосовно запобігання нещасним випадкам під час проведення будівельних робіт, зауважили на необхідності посилення роботи щодо забезпечення безпечних умов виконання робіт, дотримання вимог чинних правил, технічних регламентів та експлуатаційної документації, на своєчасному оцінюванні умов праці на робочому місці.


Управління Держпраці у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

На Прилуччині поліцейські затримали водія, який скоїв смертельну ДТП 11:45

Слідчі слідчого управління обласної поліції затримали водія легкового автомобіля, який скоїв дорожньо-транспортну пригоду у Парафіївській громаді. Внаслідок аварії загинула пасажирка транспортного засобу.

В суботу завершився двотижневий відпочинок першої групи школярів із Чернігівщини в таборі Чернівецької області. 11:14

Сьогодні щаслива малеча повернулася додому та зустрілася з рідними, привізши із собою яскраві спогади та емоції.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 10:49

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Засуджено мешканця Чернігівського району за вчинення шахрайських дій під приводом продажу програмного забезпечення 10:28

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури судом визнано винним раніше судимого 37-річного мешканця Чернігівського району за фактом заволодіння ним чужими грошовими кошами шляхом обману. Вироком суду чоловіка засуджено до штрафу у сумі 34 тис. грн.

Польська музика у Чернігівському філармонійному центрі 10:06

Польська музика звучала 14 червня 2026 року у залі Чернігівського обласного філармонійного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини