Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 травня, 18:04:08

Група наркоторгівців постане перед судом

03.08.2012   07:35

Організована злочинна група з міжрегіональними зв'язками, яка спеціалізувалася на незаконному переміщенні територією України та збуті наркотичних і психотропних речовин, постала перед судом.

Провадження у відповідній кримінальній справі за ч.3 ст. 307 Кримінального кодексу України, порушеній за матеріалами УБОЗ УМВС України в Чернігівській області, завершилося наприкінці липня.

Слідство встановило, що на початку січня нинішнього року раніше судимий за скоєння хуліганства та нанесення тілесних ушкоджень 31-річний молодик, який вже тривалий час ніде не працював і не збирався працевлаштовуватися й надалі, переслідуючи корисливі мотиви, створив та очолив організовану злочинну групу. Метою діяльності спільників стала організація незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин на території декількох регіонів України.

Для втілення своїх планів у життя організатор долучив до злочинної діяльності свою 27-річну співмешканку та ще двох молодих жінок, обидві віком 26 років, які також не бажали отримувати кошти для існування законним шляхом.

Досліджуючи процес формування організованої злочинної групи, слідство встановило, що її лідер ретельно підійшов до організаційно-методичного забезпечення власної злочинної діяльності. Він склав чіткий план та розподілив функції учасників злочинної групи, спрямовані на досягнення цього плану, зміст якого був відомий всім учасникам групи. При цьому ключові функції лідер залишив за собою. Зокрема, з метою залишення в таємниці джерел надходження наркотичних засобів, всі закупівлі організатор здійснював особисто. Лише маючи «товар» на руках, він надавав вказівки своїм «підлеглим» щодо подальших дій. Злочинна діяльність ОЗГ включала в себе придбання, пересилання, зберігання з метою збуту і власне збут наркотичних засобів та охоплювала, окрім Чернігівщини, ще декілька регіонів України.

Також в ході розслідування обставин діяльності угруповання стало відомо, що її члени дуже інтенсивно конспірувалися: постійно змінювали номери мобільних телефонів, обмежували коло осіб, яким збували наркотичний засіб, намагались уникати збуту малознайомим та стороннім особам, збували наркотики, як правило, за допомогою схованок, тим самим намагались уникати безпосередньої зустрічі з покупцями. Оплата за збутий наркотичний засіб здійснювалась за допомогою банківських переказів.

Всі ці перестороги впродовж деякого часу (втім, досить нетривалого) обумовлювали безпечне існування та безперешкодну злочинну діяльність організованої групи.

Однак, незважаючи на складну систему конспірації зловмисників, працівникам спецпідрозділу все-таки вдалося поступово розплутати цей складний «злочинний клубок». В ході проведення операції працівники УБОЗ УМВС затримали всіх учасників організованої злочинної групи.

Під час супроводження кримінальної справи працівники міліції викрили 21 злочин, 10 з яких були скоєні у складі ОЗГ. У членів організованої злочинної групи вилучено: 5 гр. кокаїну, близько 700 гр. порошкоподібної речовини, яка містить в своєму складі психотропну речовину - амфетамін та 30 пігулок екстазі. Загальна вартість вилученої наркотичної речовини, за цінами «чорного ринку», може становити понад 220 тис. грн. Накладено арешт на майно затриманих у сумі 27 тис. грн.

За законом, членам цієї організованої злочинної групи загрожує суворе покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Останні новини Чернігівщини

Городнянщина. Хроніка життя в облозі

Городнянщина. Хроніка життя в облозі 07:58

24 лютого. Того ранку о четвертій годині, коли ледь починало світати, Городня не спала.

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини?

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини? 07:50

Промислові потужності Чернігівщини зазнали значних пошкоджень під час активних бойових дій.

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині?

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині? 07:34

Через широкомасштабну збройну агресію російської федерації проти України та активні бойові дії, які проходили на території Чернігівської області, багато цивільних об’єктів та об’єктів критичної й соціальної інфраструктури зазнали нищівних ударів.

23 травня - цей день в Україні і світі

23 травня - цей день в Україні і світі 07:30

23 травня в Україні – День морської піхоти, День Героїв – свято пам'яті борців за свободу України.

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

АНОНСИ ПОДІЙ