Закупити роздільні контейнери та встановити сортувальну лінію: як Городнянська ОТГ погодилася вирішити питання стихійних звалищ?
Вивезти сміття зі стихійних звалищ, налагодити централізований вивіз із сіл об’єднаної громади, додати до заявки на субвенцію закупівлю необхідної кількості контейнерів для роздільного збору сміття та сміттєсортувальної лінії.
Такі розпорядження голови Городнянської ОТГ стали результатом публічної консультації з заінтересованими сторонами, яку організувала громадська організація “Центр UA” 10 січня.
Понад рік в Україні діє правка до закону “Про відходи”, що забороняє захоронення несортованого сміття. У Городнянській ОТГ мешканці продовжують позбуватись сміття у непристосованих для цього місцях, створюючи загрозу місцевій екосистемі та здоров’ю самим мешканцям.
Представники місцевої влади та активісти вважають, питання стихійних звалищ в об’єднаній громаді має бути вирішено разом із впровадженням сортування та роздільного здавання сміття.
“Спершу потрібно налагодити сортування у місті, параллельно привчаючи людей у селах до здавання сміття відповідним комунальним підприємствам. За рік такої роботи можна і в селах поставити роздільні контейнери. Нам треба думати про свою сортувальну лінію — ставити її на 2020 рік на інфраструктурну субвенцію”, — зазначив голова Городнянської ОТГ Андрій Богдан.
За його словами, полігон Городні знаходиться у віддаленій від міста та грунтових вод лісовій зоні, а тому не приносить шкоди навколишньому середовищу. З полігоном сусідньої Сновської громади, за його словами, ситуація інша: “Громада витратила величезні гроші, аби привести його до відповідності існуючим нормам. Тож ми ведемо діалог з головою Сновської громади щодо створення спільного сміттєсортувального заводу. Ми навіть місце для нього знайшли”, — зауважив Андрій Богдан.
У підтримку запуску сміттєсортувальної лінії висловився керівник Городнянського ВУЖКГ Володимир Крупеніч: “Це наша задача, довести здані пляшки “до розуму”, тому що ПЕТ-пляшки ніхто просто так не купує. Пляшки мають бути посортовані по кольорах, по марках, по кришках, брекетовані”.
Учасники консультації наголосили на необхідності додатково інформувати мешканців Городнянської ОТГ про причини та наслідки засмічення громади. Ідею проведення інформаційної кампанії про користь та потребу користування послугами відповідних комунальних підприємств серед сільського населення висловив засновник Городнянської молодіжної ради Антон Гармаш: “Треба “достукатися” до свідомості кожного мешканця. Люди мають розуміти, що правильно — зносити сміття до трактора, який його вивозитиме, а не закопувати чи спалювати його в себе на городі. Якщо ж ми запустимо трактор по вулицях, а люди не вийдуть — то це гроші, викинуті на вітер”. Активіст додав, що варто встановити таблички у місцях стихійних звалищ, які б нагадували про штрафи, і про те, що за цими місцями слідкує відповідна інспекція. Також уздовж доріг мають бути таблички “Спасибі за чисте узбіччя”.
Члени Молодіжної ради погодилися створити на базі організації робочу групу, яка реалізовуватиме інформаційну кампанію в об’єднаній громаді. Робоча група включатиме представників громадськості, місцевої влади та комунальних підприємств.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.