Чернігівське земляцтво - це об’єднання людей, яких свята батьківська земля, згуртовує у єдину дружню родину. ФОТО
Ці слова можна вважати лейтмотивом загальних урочистих зборів до 23-ї річниці утворення Громадської організації «Товариство «Чернігівське земляцтво» у місті Києві, які відбулися 11 січня у Міжнародному виставковому центрі на лівому березі Дніпра.
Задовго до початку зібрання розпочалася реєстрація земляків та гостей, які отримували черговий випуск газети «Отчий поріг». По периметру холу павільйону були розташовані фотовиставки про діяльність земляцтва за 22 роки, міні-виставки творів народних майстрів Чернігівщини, художня виставка обласного художнього музею ім. Григорія Галагана.
Офіційна частина земляцького свята розпочалася державним Гімном України. Присутні у залі стоячи пом'янули хвилиною мовчання воїнів Сіверського краю, які полягли в боях за незалежність на сході України, і тих членів земляцької родини, котрі відійшли в інші світи впродовж минулого року. На екрані горіла свіча пам'яті та пливли прізвища загиблих захисників Вітчизни. Хор «Сяйво» та капела бандуристів виконали народну пісню «Пливе кача».
А далі голова Ради Товариства «Чернігівське земляцтво» Віктор Ткаченко виголосив коротку промову, в якій подякував землякам за любов до рідного краю, небайдужість до проблем Сіверщини, за добрі справи, які вони вершили на своїй рідній землі впродовж багатьох років.
Щиро поздоровив земляків з черговою річницею Товариства голова Чернігівської обласної державної адміністрації Олександр Мисник, який оголосив вітання землякам від другого Президента України Л.Д.Кучми, уродженця села Чайкіно Новгород-Сіверського району. Він також окреслив перспективи розвитку Придесення, побажав присутнім успіхів в усіх добрих справах і починаннях на благо рідної батьківської землі і всієї держави та вручив почесні нагороди.
Відповідно до розпорядження голови обласної ради Валентин Мельничук за плідну багаторічну громадську роботу у Чернігівському земляцтві нагородив Почесними грамотами Чернігівської обласної ради з врученням нагрудного знака та грошової винагороди ветерана праці, учасника ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС, активіста Сосницького відділення Миколу Волощука та учасника бойових дій в ДРА, активного діяча ветеранського відділення земляцтва Володимира Шурхала...
Привітав представників Чернігівського земляцтва та благословив на добрі справи і Архієпіскоп Чернігівський та Ніжинський Євстратій.
Цього ж вечора за давньою, усталеною традицією добрі ділові стосунки між сторонами було підтверджено підписанням нового Меморандуму про співпрацю на 2019 рік. Цей важливий документ скріпили своїми підписами Валентин Мельничук, Олександр Мисник та Віктор Ткаченко.
Далі на сцені почав господарювати народний фольклорний етнографічний колектив «Берегиня» із села Козацьке Бобровицького району, на зміну якому вийшли юні таланти з дитячого зразкового хору Ніжинської музичної школи «Сяйво», капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру, інші митці Придесення.
На завершення урочистої частини зборів усі присутні виконали гімн «Товариства «Чернігівське земляцтво», після чого відбулися дружні зустрічі із земляками «по куренях», головним символом яких були поетичні рядки: «Щастя вам, люди, горя не знати. Будемо в згоді — нас не здолати!»












Фоторепортаж Віктора Кошмала
Останні новини Чернігівщини
«Стійке населення»: Фонд «Партнерство за сильну Україну» реалізовуватиме на Чернігівщині нову ініціативу 12:10
До жовтня 2027 року на Чернігівщині триватиме впровадження ІІ фази програми «Партнерство за сильну Україну». Йдеться, зокрема, про швидке реагування на надзвичайні ситуації, відновлення соціальної інфраструктури, стабільну роботу підприємств житлово-комунального господарства та підтримку економічної стійкості.
російські дрони атакували державні установи на Чернігівщині 12:08
Сьогодні вранці російські дрони атакували Прилуцьку міську раду та податкову у Новгород-Сіверському.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:01
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
Чернігівські стрільці вибороли низку нагород на чемпіонаті України у Львові 11:58
З 30 березня до 04 квітня у Львові відбувся чемпіонат України зі стрільби кульової серед спортсменів 2006 року народження та молодших.
Дві срібні нагороди Олександра Лісогора на Континентальному кубку SLAVIC CUP у Словаччині 11:57
З 28 до 29 березня у Словаччині відбувся Континентальний кубок з лижних гонок SLAVIC CUP (міжнародні змагання FIS).