Лайфхак від поліції: як не віддати реальні гроші за віртуальні товари в Інтернеті
За перший тиждень 2019 року Чернігівський відділ поліції прийняв понад десяток заяв про шахрайства. Зловмисники дурять чернігівців навіть у свята, у ці дні лиходії переключилися на молодь.

Поліція регулярно розповідає про шахрайські схеми видурювання грошей, щоб чернігівці були обачнішими. Одна помилка в мережі й ваші гроші опиняться на рахунках пройдисвітів, бо шахрайство — найлегший із незаконних способів заробляння грошей.
До якої схеми видурювання грошей в Інтернеті ви маєте бути готові?
Наприклад, зловмисник фотографує свій планшет (або копіює чуже фото в Інтернеті), ставить на нього занадто «привабливу» ціну та публікує на сайті безкоштовних оголошень.
Чекати на потенційного покупця довго не доводиться, адже людина зазвичай знає ціну на товар, який планує придбати. Не дивно, що на занижену ціну покупець клюне упродовж лічених годин.
Так сталося на цьому тижні в Чернігові. Покупець прийняв швидке рішення про придбання гаджета та перерахував на вказану банківську картку понад 12 тисяч гривень. Після цього фейковий продавець видалив своє оголошення та викинув сім-карту телефона.
Інші чернігівці за цей тиждень намагалися купити в Інтернеті меблі, ігрову приставку, дрова, мотоцикл, масажне крісло та зимовий одяг… Усі разом віддали шахраям близько 30 тисяч гривень.
Чому так сталося?
Українці схильні довіряти людям або вважати, що вони ніколи в житті не попадуть в тенета пройдисвітів. Насправді ж небезпека чатує на людину на кожному кроці, особливо в Інтернеті.
Якщо ви плануєте придбання не нового товару всесвітньо відомого бренду, а вживану річ у фізичної особи, тоді чернігівська поліція пропонує пройти тест.
Відповівши на кілька нескладних запитань, ви одразу зможете дізнатися, чи потрапили до групи ризику потенційних жертв шахраїв:
1. Товар коштує занадто дешево.
2. Продавець пропонує лише один спосіб комунікації, наприклад, листування через Інтернет або дзвінки через мобільний телефон.
3. Оплачувати за товар потрібно на мобільний номер телефону.
4. Сайт або продавець на платформі безкоштовних оголошень зареєструвався нещодавно.
5. Продавець перебуває в іншому населеному пункті.
6. Назва компанії невідома ані вам, ані пошуковій системі.
7. На сайті немає адреси розташування товару (для юридичних осіб), або цієї адреси не існує в природі.
8. Пошук по фото показав, що цей же товар продається в іншому місці, а то й в іншій країні.
9. Продавець навідріз відмовляється робити додаткові фото.
10. Продавець працює виключно на умовах повної передоплати і відмовляється висилати товар на умовах післяплати.
Якщо є хоча б одна відповідь «ТАК», то ви потенційно спілкуєтеся із шахраями.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).