Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 квітня, 13:45:42

Лайфхак від поліції: як не віддати реальні гроші за віртуальні товари в Інтернеті

10.01.2019   08:45Агенцiя

За перший тиждень 2019 року Чернігівський відділ поліції прийняв понад десяток заяв про шахрайства. Зловмисники дурять чернігівців навіть у свята, у ці дні лиходії переключилися на молодь.

Поліція регулярно розповідає про шахрайські схеми видурювання грошей, щоб чернігівці були обачнішими. Одна помилка в мережі й ваші гроші опиняться на рахунках пройдисвітів, бо шахрайство — найлегший із незаконних способів заробляння грошей.

До якої схеми видурювання грошей в Інтернеті ви маєте бути готові?

Наприклад, зловмисник фотографує свій планшет (або копіює чуже фото в Інтернеті), ставить на нього занадто «привабливу» ціну та публікує на сайті безкоштовних оголошень.

Чекати на потенційного покупця довго не доводиться, адже людина зазвичай знає ціну на товар, який планує придбати. Не дивно, що на занижену ціну покупець клюне упродовж лічених годин.

Так сталося на цьому тижні в Чернігові. Покупець прийняв швидке рішення про придбання гаджета та перерахував на вказану банківську картку понад 12 тисяч гривень. Після цього фейковий продавець видалив своє оголошення та викинув сім-карту телефона.

Інші чернігівці за цей тиждень намагалися купити в Інтернеті меблі, ігрову приставку, дрова, мотоцикл, масажне крісло та зимовий одяг… Усі разом віддали шахраям близько 30 тисяч гривень.

Чому так сталося?

Українці схильні довіряти людям або вважати, що вони ніколи в житті не попадуть в тенета пройдисвітів. Насправді ж небезпека чатує на людину на кожному кроці, особливо в Інтернеті.

Якщо ви плануєте придбання не нового товару всесвітньо відомого бренду, а вживану річ у фізичної особи, тоді чернігівська поліція пропонує пройти тест.

Відповівши на кілька нескладних запитань, ви одразу зможете дізнатися, чи потрапили до групи ризику потенційних жертв шахраїв:
1. Товар коштує занадто дешево.
2. Продавець пропонує лише один спосіб комунікації, наприклад, листування через Інтернет або дзвінки через мобільний телефон.
3. Оплачувати за товар потрібно на мобільний номер телефону.
4. Сайт або продавець на платформі безкоштовних оголошень зареєструвався нещодавно.
5. Продавець перебуває в іншому населеному пункті.
6. Назва компанії невідома ані вам, ані пошуковій системі.
7. На сайті немає адреси розташування товару (для юридичних осіб), або цієї адреси не існує в природі.
8. Пошук по фото показав, що цей же товар продається в іншому місці, а то й в іншій країні.
9. Продавець навідріз відмовляється робити додаткові фото.
10. Продавець працює виключно на умовах повної передоплати і відмовляється висилати товар на умовах післяплати.

Якщо є хоча б одна відповідь «ТАК», то ви потенційно спілкуєтеся із шахраями.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

«Ваш родич потрапив у біду»: на Прилуччині пенсіонерка повірила шахраям та втратила 30 тисяч гривень

«Ваш родич потрапив у біду»: на Прилуччині пенсіонерка повірила шахраям та втратила 30 тисяч гривень 11:01

Поліцейські закликають громадян бути обережними у телефонних розмовах з незнайомцями та не поспішати виконувати їх вказівок пов’язаних з переведенням коштів.

25-річчя Академічного симфонічного оркестру “Філармонія” 10:39

“Любов до гармонії” — це не просто смисл слова “філармонія”. Це, певним чином, спосіб існування, який визначає сутність музичного колективу.

Безпека, захист та ситуація на кордоні. Сергій Деденко назвав основні питання для прикордонних громад 09:34

Громади України, які межують з Російською Федерацією, наразі потребують вирішення низки питань. Серед них безпекове середовище, захист обʼєктів енергетики та майбутнє двадцятикілометрової зони.

 Чернігівські поліцейські відкрили кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності

Чернігівські поліцейські відкрили кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності 09:23

Поліцейські відділу реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління викрили 45-річного водія позашляховика, який керував транспортом у нетверезому стані.

«Працевлаштування переселенців та ветеранів війни – один із пріоритетів роботи служби зайнятості» 09:22

Так на «круглому столі», що відбувся днями в Бобровицькій міській раді, сказав заступник директора – начальник управління матеріально-технічного забезпечення та закупівель Чернігівського обласного центру зайнятості Вячеслав Бєлогура.