Хто потрапив у черговий випуск “Книги успіхів громад”
Асоціація міст України видала чергову “Книгу успіхів” громад. Це квартальна збірка за ІV квартал 2018 року.

У цьому випуску опубліковано близько 80 історій, які демонструють позитивний вплив децентралізації на життя громад.
Отримавши завдяки реформам нові повноваження та ресурси, органи місцевого самоврядування мають можливість спрямовувати збільшені бюджети на покращення комфорту та підвищення якості життя у громадах. Зміни на краще спостерігаються практично в усіх сферах – від освіти та охорони здоров’я до ЖКГ.
- Для всіх вже очевидно, що отримані громадами нові фінанси та нові повноваження стали новими можливостями для розвитку та руху вперед до підвищення якості життя українців. Органи місцевого самоврядування тепер самостійно вирішують, які потреби є першочерговими і на які проекти слід спрямувати кошти. Але дуже важливо навчитися ефективно управляти ресурсами, визначати пріоритетні напрями, планувати розвиток громади, - зазначив виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
До збірника потрапили 3 об’єднані громади Чернігівщини, а також місто Чернігів.
У Чернігові діє місцева Програма підтримки народжуваності на 2017-2022 роки. Молодим родинам, в яких народилася дитина, з місцевого бюджету додатково до державної допомоги виплачується 5 тисяч гривень за першу, 10 тисяч за другу та 20 тисяч за третю дитину. Програма діє вже другий рік. За цей час 2006 родин отримали виплати на загальну суму понад 17мільйонів гривень. Допомога видається одному з батьків, які постійно проживають з дитиною і місце проживання яких зареєстровано в місті Чернігові, та за висновком спеціальної комісії.
Носівська ОТГ. Подружжя лікарів Олександра та Яни Шевцових, які працюють у районній центральній лікарні на території Носівської ОТГ, отримали службове житло у Носівці. Кошти на придбання житла було виділено з місцевого бюджету на умовах співфінансування в рамках програми забезпечення медичних працівників службовим житлом на 2017-2019 роки. Через десять років лікарі отримають право безкоштовно приватизувати помешкання.
Сновська ОТГ. Для проведення опитування жителів щодо різноманітних питань життєдіяльності громади рада ОТГ затвердила «Положення про порядок з’ясування громадської думки за допомогою телекомунікаційних технологій — СМС-повідомлення». Для цього рада укладатиме договір із мобільним оператором, а мешканці зможуть писати повідомлення до 160 символів латиницею чи 70 символів кирилицею. У Положенні зазначено, що процес формування громадської думки має відкритий характер, проводиться на засадах добровільності, анонімності та гласності. Ніхто з громадян не може бути примушений або обмежений в участі. Процес опитування відбуватиметься наступним чином: рада публікує на сайтах чи в газетах оголошення про старт збору думок, потім збирає, аналізує та впродовж десяти днів публікує результати опитування.
Вертіївська ОТГ. Придбали вісім інфрачервоних камер відеонагляду та встановила їх на стовпах освітлення. Система відеонагляду у тестовому режимі під’єднана до моніторів у сільській раді. Камери дозволяють отримувати чітке зображення навіть в умовах повної темряви. Для цього з місцевого бюджету було виділено 93 тисячі гривень. У 2019 році планується закупити ще більше двох десятків камер і встановити у всіх населених пунктах ОТГ. Також у наступному році очікується відкриття поліцейської дільниці в Вертіївці.
Видання здійснене в рамках Проекту ПУЛЬС, який Асоціація міст України реалізує за підтримки USAID.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.