Прокуратура реагує на грубі порушення вимог земельного законодавства
Органами прокуратури області проводиться системне вивчення дотримання вимог законодавства щодо використання громадянами права на безоплатну приватизацію земель.
Так, законодавством встановлені певні обмеження у правах набуття права власності на земельні ділянки, а саме згідно з ч. 4 ст. 116 ЗК України передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, проводиться один раз по кожному виду використання.
Однак, окремі особи цим правом зловживають.
Так, одна з фізичних осіб уже маючи використане право на приватизацію 2 га земель для ведення особистого селянського господарства в іншому регіоні, у 2016 році звернулася до органів Держгеокадастру області із заявою про виділення 2 га землі вартістю майже 50 тис грн у Прилуцькому району, приховавши факт використання права на приватизацію.
Після набуття ділянки у власність, громадянином її відчужено на користь іншої особи за договором купівлі-продажу.
Реагуючи на грубе порушення вимог законодавства Прилуцькою місцевою прокуратурою заявлено позов до суду.
Подальша робота з цих питань триває.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
20 лютого: цей день в Україні і світі 09:30
День 1458 Російська агресія - Day 1458 Russian aggression
ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01
Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.
Катерина Богатирьова здобула бронзу на Austria Open 2026 з тхеквондо 11:49
Нещодавно у австрійському місті Інсбрук відбулись міжнародні рейтингові змагання з олімпійського тхеквондо Austria Open 2026(G1) у яких взяли участь понад 1600 спортсменів з 35 країн світу.
Ворог намагається завербувати українців для реєстрації російських терміналів Starlink. СБУ застерігає: за це передбачена кримінальна відповідальність 11:45
Служба безпеки України активно протидіє спробам рф завербувати українців для незаконної реєстрації систем Starlink.
Поліція Чернігівщини перекрила два канали збуту наркотиків та психотропних речовин 11:43
У рамках масштабної Всеукраїнської спецоперації Нацполіції «Рубікон» поліцейські припинили діяльність двох каналів збуту наркотиків та психотропів на Чернігівщині. Наркоділків затримано у процесуальному порядку. Поліція вилучила розфасовані партії наркотиків та психотропних речовин.