Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 12 червня, 03:20:13

Напередодні Різдва кулінарний майстер-клас для безробітних жінок

04.01.2019   09:13Агенцiя

3 січня в рамках культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків» на базі ДПТНЗ «Чернігівський центр професійно-технічної освіти» відбувся семінар для безробітних жінок, які перебувають на обліку в Чернігівському міському центрі зайнятості. Родзинкою заходу став майстер-клас з випікання млинців.

«Останнім часом з піднесенням національно-патріотичних настроїв у суспільстві нового поштовху здобув розвиток традиційних ремесел, рукоділля, кухні, відзначення обрядових свят, - сказала директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка. – До відродження, збереження та популяризації українських традицій долучилася й обласна служба зайнятості, започаткувавши два роки тому культурно-просвітницький проект «Збережемо традиції предків». Відтак для безробітних проводяться тематичні інформаційно-просвітницькі та навчально-практичні семінари, майстер-класи, засідання жіночих клубів тощо. Такі заходи зазвичай проходять за участю народних майстрів, адже саме вони є справжніми хранителями українських традицій та найбільшими знавцями своєї справи».

Напередодні одного з найвеличніших християнських свят – Різдва Христового до Чернігівського центру професійно-технічної освіти безробітних запросили недаремно. Оскільки це свято прийнято відзначати, дотримуючись багатьох споконвічних традицій, то учасників заходу ознайомили з його історією та звичаями святкування.

Зазвичай на Святвечір збираються всією сім'єю і накривають пишний стіл. На ньому має бути 12 пісних страв, які символізують 12 апостолів Христа. Підготуватися до Різдва, щоб потім потішити вечерею всю родину, безробітні мали змогу під час семінару, адже для них в рамках заходу відбувся кулінарний майстер-клас. І хоча головна різдвяна страва – ‪кутя, присутніх вчили випікати млинці. До речі, саме їх готують майже на кожне важливе релігійне свято, і Різдво - не виняток. За словами майстрів Чернігівського центру професійно-технічної освіти, які й провели майстер клас, млинці – одна із найсмачніших та найуніверсальніших страв української кухні. Їх можна подавати на закуску, як основну страву, а також на десерт! Млинці їдять і в будні дні, і на свята, і під час народних гулянь та ярмарків. Тому вміння робити смаколики може стати для безробітних джерелом додаткового прибутку чи навіть бізнесом. Під час майстер-класу було зроблено аж 15 видів млинців з різними начинками та видами тіста. А під кінець заходу на безробітних очікував приємний смачний сюрприз – чаювання та дегустація млинців.

Водночас фахівці служби зайнятості стверджують, що захоплення кулінарією можна з легкістю перетворити на улюблену роботу. І тут у нагоді може стати служба зайнятості, організувавши безробітним професійну підготовку, перепідготовку чи підвищення кваліфікації. Здобути затребувану на ринку праці професію, зокрема й кухаря або кондитера, можна в будь-якому віці за короткий термін та ще й - безкоштовно. Професійне навчання організовується під гарантоване працевлаштування. Вчаться безробітні на базі професійно-технічних навчальних закладів області, безпосередньо у роботодавців та в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, що діють наразі в 11 областях України.

Сьогодні служба зайнятості пропонує послуги з профнавчання не лише зареєстрованим безробітним. Громадяни віком старше 45 років, особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), учасники АТО та внутрішньо переміщені особи для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці можуть отримати ваучер на навчання. Починаючи з 2013 року, в області видано 690 ваучерів, зокрема 17 - минулого року.

Загалом протягом 2018 року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 34,4 тис. безробітних. З них 11 тис. працевлаштовано, зокрема 25 безробітних стали підприємцями, отримавши виплату допомоги по безробіттю одноразово на відкриття власної справи, 2,7 тис. – скеровано на професійне навчання, 6,4 тис. – залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.


Валентина Федусь

 

Останні новини Чернігівщини

Поліція Ніжина затримала причетного до хуліганства у громадському транспорті 17:08

Поліцейські Ніжинського районного управління поліції затримали чоловіка, який зайшов до маршрутного автобуса з предметом, схожим на гранату, та демонстрував її пасажирам.

Ментальне здоров’я та реінтеграція: у Чернігові фахівці обговорили підтримку звільнених з полону 16:07

Про реінтеграцію та підтримку людей після полону говорили під час навчального заходу, який відбувся сьогодні в змішаному форматі у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською.

Вдарила ножем у живіт: на Ніжинщині поліцейські затримали підозрювану у завданні тяжких тілесних ушкоджень співмешканцю 14:49

Поліцейські відділення поліції №3 (м. Борзна) Ніжинського районного управління поліції затримали 39-річну жінку, яка під час конфлікту, на ґрунті спільного розпиття алкоголю, поранила ножем свого співмешканця.

Тимчасове обмеження руху транспорту у зв’язку з аварійно-ремонтними роботами 14:15

Інформуємо мешканців міста та учасників дорожнього руху, що у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 200 мм по вулиці Оборонців Чернігова та ліквідацією провалу асфальтобетонного покриття, який утворився внаслідок вимивання ґрунту, з 11 по 19 червня 2026 року буде тимчасово обмежено рух транспорту.

Спільно захистити кожну дитину від жорстокого поводження: як налагодити взаємодію всіх дотичних служб – на тематичному круглому столі 13:20

Захист дітей від жорстокого поводження – один із пріоритетних напрямків державної політики. До цього процесу мають бути залучені всі дотичні структури: органи державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронні органи, заклади освіти, охорони здоров'я, соціальні служби та громадський сектор.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини