Відкриття першої в Чернігові аптеки-музей
Ще один музей, присвячений чернігівській медицині, а вірніше - аптечній справі. І ще один музей, що дає уявлення про невід'ємну частину чернігівського життя та побуту. Давайте зайдемо в затишний стародавній чотириповерховий будиночок в самому центрі міста! Тут до сих пір «жива» аптека. Традиція триває.
Історія цієї аптеки розпочалась у далекому 1949 році, і вже з перших днів вона набула неабиякої популярності серед населення. Очолила її з перших днів роботи Олеярш Р.Я. У штаті було 17 працівників, в тому числі 2 рецептаря, 2 ручниста, 2 асистента: Якуб Н.А. і Мекшун Г.А., 3 санітарки.
У 1952 році заклад очолив Давидов Ісаак Абрамович, який був висококваліфікованим фахівцем, що в поєднанні з його комунікабельністю та іншими позитивними здібностями робило його авторитетною в місті особою, а аптеку – привабливою для населення. Будучи керівником, він при будь-якій можливості виходив в торговельний зал, особливо у вечірні години і обслуговував разом з рядовими фармацевтами відвідувачів.
У 1961 році аптеці виділяється один із перших двох моторолерів, які отримує аптекоуправління, що сприяло оперативному завозу товару в аптеку та пожвавленню торгівлі.
В подальшому колектив аптеки спрямовує свою діяльність на забезпечення високої культури і якості облсуговування населення. Тут відкривається перший в області пункт оперативного забезпечення хворих рецептами лікарів, перший кабінет фармацевтичної інформцаії при поліклінічному відділенні міської лікарні, впроваджується гарантований метод медикаментозного забпечення, діє пункт прокату предметів догляду за хворими.
Аптека надавала медикаментозну допомогу хворим в будь-який час. В асортиментів обов’язковою була наявність кисню та п’явок.
Значний вклад у становлення колективну, виховання кваліфікованих фахівців фармацевтичної справи внесла Романова Олена Артемівна, яка з 1954 по 1987 роки працювала в аптеці, в тому числі з 1958 по 1985 роки – на керівних посадах: заступника управляючого і управляючою аптекою. Саме Олені Артемівні другій на Чернігівщині було присвоєно звання «заслужений працівник охорони здоров’я».
З 1966 року в аптеці почала свою трудову діяльність Савченко Раїса Миколаївна, у якої в трудовій книжці значилось лише одне місце роботи – аптека №25, де вона почала працювати двадцятилітньою дівчиною на рядовій фармацевтичній посаді після Житомирського фармацевтичного училища. З 1990 року Раїса Миколаївна була призначена завідувачкою аптеки. Вона провела велику роботу для підвищення серед населення міста іміджу аптеки №25. З неофіційною назвою «центральна». В цей час аптека активно розширювала мережі структурних підрозділів, в тому числі відбулося відкриття семи аптечних пунктів при лікувально-профілактичних закладах, зміцнилась матеріально-технічна база, було впроваджено комп’ютеризацію.
У 1996 році аптека була приватизована і перетворена в акціонерне товариство.
Сьогодні аптека знову почала свою діяльність. Окрім ліків та лікарських препаратів на вітринах розташовуються ваги, ємності для зберігання лікарських субстанцій, які використовувались для виготовлення ліків по індивідуальних рецептах, різноваги, ступки та інші різноманітні засоби.
Останні новини Чернігівщини
Поліція розслідує обставини ДТП з травмованими в Корюківському районі 19:48
Сьогодні, близько 8-ї ранку, до поліції надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Чернігів-Мена-Сосниця-Грем’яч неподалік села Дягова сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої постраждали люди.

Потужні гучномовці та можливість роботи у разі відсутності електропостачання: у Чернігові з’явиться модернізована система оповіщення населення 18:44
Про це розповів директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА Сергій Болдирев під час брифінгу в медіацентрі ОВА.
Future Perfect – національна програма з популяризації англійської мови в Україні 15:33
Програма передбачає впровадження англійської мови у різних сферах діяльності, а також продукти та сервіси, що допоможуть вивчити англійську в зручному та доступному форматі. Перші з них — платформа Empower та платформа для вивчення мов Promova.

Компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно громадянина не оподатковується 14:42
Не оподатковується дохід громадянина, отриманий як компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно відповідно до Закону № 2923-IX «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» (далі – Закон № 2923).
«Кроки до допомоги»: чернігівські поліцейські долучилися до акції з протидії домашньому насильству 11:04
В рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» поліцейські Чернігівського райуправління проводять інформаційно-профілактичні заходи з містянами. Вони мають на меті підвищити рівень обізнаності чернігівців з алгоритмами захисту від домашнього насильства.