Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 лютого, 12:51:31

Наталія Романова на Координаційній раді у справах осіб з інвалідністю: Суспільство нарешті прокинулося

28.12.2018   09:18Агенцiя

Гуманність суспільства вимірюється ставленням до осіб з інвалідністю. Як над цим питанням працюють на Чернігівщині, говорили на профільній Координаційній раді в облдержадміністрації. Участь у зібранні взяла заступник голови ОДА Наталія Романова.

Зокрема, мова йшла про роботу регіонального центру фізичної культури і спорту «Інваспорт» та обласної ДЮСШ. Якісними показниками роботи установ є спортивні результати. Цьогоріч, за словами начальника Центру Андрія Литвинця, є чим пишатися. Представники області не раз підкорювали п’єдестали на всеукраїнських та міжнародних змаганнях, достойно представляли Чернігівщину у складі збірних команд України з різних видів спорту.

— Люди, які протистоять власній хворобі через спорт, заслуговують великої поваги. Вони є взірцем справжньої волі, — наголосила Наталія Романова. — Наступного року маємо звернути більше уваги на співпрацю Центру з відповідними громадськими організаціями. Прагнення особи з інвалідністю бути в спорті повинно підтримуватися завжди.

Говорили і про поступ у сфері освіти. В області спостерігається позитивна динаміка організації інклюзивного навчання: до процесу залучено більше дітей з особливими освітніми потребами, створюються спеціальні ресурсні центри, обладнано медіатеки.

— Область взяла хороший темп. Зокрема, завдяки підтримці Марини Порошенко. Суспільство нарешті прокинулося і вчиться сприймати людей з інвалідністю як повноправних членів соціуму, — акцентувала заступник голови ОДА. — Облдержадміністрація і надалі підтримуватиме всі ініціативи, пов’язані з покращенням умов навчання для дітей з особливими освітніми потребами.

Хороші результати роботи із зазначеною категорією населення має й служба зайнятості в області. Зокрема, три особи отримали роботу шляхом компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску; чотири —започаткували власну справу, скориставшись виплатою допомоги по безробіттю одноразово. Охоче особи з інвалідністю освоюють і нові професії.

— Дотримання прав людини — першочерговий закон будь-якого цивілізованого суспільства. Створення сприятливих умов навчання, роботи та комфортного життя для осіб з інвалідністю — невід’ємна складова цього закону. Ми не маємо права сходити із обраного курсу, — підсумувала Наталія Романова.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулася щотижнева оперативна нарада при міському голові

Ніжин: відбулася щотижнева оперативна нарада при міському голові 10:16

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Перелік учасників програми 80/20 для приватного сектору Чернігова доповнений ще одним проєктом

Перелік учасників програми 80/20 для приватного сектору Чернігова доповнений ще одним проєктом 10:09

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради доповнений перелік об’єктів з облаштування інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору міста, що співфінансуються за рахунок коштів міського бюджету.

У Чернігові відбувся ІІІ міжнародний фестиваль робототехніки SiverTechFest

У Чернігові відбувся ІІІ міжнародний фестиваль робототехніки SiverTechFest 09:57

У майстерності конструювання та програмування роботів змагалися більше двохсот школярів з Києва, Житомира, Черкас, Ніжина, Славутича та Гомеля. Усі вони — учасники третього міжнародного фестивалю робототехніки SiverTechFest.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:32

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Майже дві тисячі виконавчих листів було видано Чернігівським окружним адміністративним судом протягом 2019 року

Майже дві тисячі виконавчих листів було видано Чернігівським окружним адміністративним судом протягом 2019 року 09:24

Виконання рішення суду є невід’ємною частиною права на справедливий суд. Судові рішення є обов’язковими до виконання на всій території України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини