Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 19 вересня, 04:21:30

Наталія Романова на Координаційній раді у справах осіб з інвалідністю: Суспільство нарешті прокинулося

28.12.2018   09:18Агенцiя

Гуманність суспільства вимірюється ставленням до осіб з інвалідністю. Як над цим питанням працюють на Чернігівщині, говорили на профільній Координаційній раді в облдержадміністрації. Участь у зібранні взяла заступник голови ОДА Наталія Романова.

Зокрема, мова йшла про роботу регіонального центру фізичної культури і спорту «Інваспорт» та обласної ДЮСШ. Якісними показниками роботи установ є спортивні результати. Цьогоріч, за словами начальника Центру Андрія Литвинця, є чим пишатися. Представники області не раз підкорювали п’єдестали на всеукраїнських та міжнародних змаганнях, достойно представляли Чернігівщину у складі збірних команд України з різних видів спорту.

— Люди, які протистоять власній хворобі через спорт, заслуговують великої поваги. Вони є взірцем справжньої волі, — наголосила Наталія Романова. — Наступного року маємо звернути більше уваги на співпрацю Центру з відповідними громадськими організаціями. Прагнення особи з інвалідністю бути в спорті повинно підтримуватися завжди.

Говорили і про поступ у сфері освіти. В області спостерігається позитивна динаміка організації інклюзивного навчання: до процесу залучено більше дітей з особливими освітніми потребами, створюються спеціальні ресурсні центри, обладнано медіатеки.

— Область взяла хороший темп. Зокрема, завдяки підтримці Марини Порошенко. Суспільство нарешті прокинулося і вчиться сприймати людей з інвалідністю як повноправних членів соціуму, — акцентувала заступник голови ОДА. — Облдержадміністрація і надалі підтримуватиме всі ініціативи, пов’язані з покращенням умов навчання для дітей з особливими освітніми потребами.

Хороші результати роботи із зазначеною категорією населення має й служба зайнятості в області. Зокрема, три особи отримали роботу шляхом компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску; чотири —започаткували власну справу, скориставшись виплатою допомоги по безробіттю одноразово. Охоче особи з інвалідністю освоюють і нові професії.

— Дотримання прав людини — першочерговий закон будь-якого цивілізованого суспільства. Створення сприятливих умов навчання, роботи та комфортного життя для осіб з інвалідністю — невід’ємна складова цього закону. Ми не маємо права сходити із обраного курсу, — підсумувала Наталія Романова.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Використання коштів ДФРР у 2019 році на контролі

Використання коштів ДФРР у 2019 році на контролі 13:05

17 вересня в рамках робочого візиту директор Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександра Хомик та начальник управління інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності Департаменту Юрій Сухомлин відвідали Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка та ознайомились з ходом реконструкції будівлі із застосуванням заходів теплореновації.

НАЗК повідомить НАБУ та Нацполіцію про недостовірні відомості в деклараціях міського голови Чернігова

НАЗК повідомить НАБУ та Нацполіцію про недостовірні відомості в деклараціях міського голови Чернігова 12:59

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами повних перевірок декларацій виявило ознаки декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів.

Ніжин: збір громадських проектів 12:39

Проекти приймаються щороку, починаючи з 1 вересня по 30 вересня (протягом одного місяця).

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:36

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

За вісім місяців на обороноздатність країни платники  Чернігівщини спрямували понад 232,4 млн грн військового збору

За вісім місяців на обороноздатність країни платники Чернігівщини спрямували понад 232,4 млн грн військового збору 11:53

Як повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДПС у Чернігівській області за січень–серпень поточного року платниками податків Чернігівської області сплачено понад 232,4 млн грн військового збору.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини