Переломи стегна у другій міській лікарні оперують за допомогою стержня PFNA
В умовах негоди пересування по вулиці, на жаль, для деяких із нас закінчується візитом до травмпункту. Переломи стегнової кістки – досить часті діагнози. Втім сучасні методики оперування дозволяють підняти постраждалого на ноги досить швидко.
В останні роки у травматологічному відділенні Чернігівської міської лікарні № 2 успішно опанована методика оперування переломів стегнової кістки, зокрема переломів в її верхній третині із використанням стержня PFNA. Зазначена абревіатура – так званий проксимальний стегновий антиротаційний стержень. За статистикою, переломи верхньої третини становлять близько 55% переломів стегнової кістки та складають 5−6% від всієї кількості переломів.
Про це поінформував лікар-травматолог вищої категорії Сергій Тітов.
− Методика операції передбачає фіксацію перелому стегнової кістки спеціальним стержнем (цвяхом), який вводиться у стегнову кістку через невеликий доступ. Подальші маніпуляції фіксації хірург-травматолог здійснює за допомогою навігаційного обладнання та під контролем рентгенвідслідковуючої апаратури. Час операції не перевищує однієї години, – розповідає Сергій Олександрович.
У даної методики лікування багато позитивних моментів:
У післяопераційному періоді хворий вже на 1–3 добу сідає в ліжку та в залежності від віку та загального стану із 3-6 доби починає пересуватися на милицями (ходунках) із помірним навантаженням на оперовану кінцівку. Знижується термін перебування у стаціонарі. Тоді ж як при консервативному веденні передбачається ліжковий режим із перебуванням в стаціонарі та витягуванням кінцівки до 2–2,5 місяця.
Значно зменшується небезпека гіподинамічних ускладнень, які характерні для довготривалого постільного режиму. Це – пневмонії, флеботромбози, декубітальні виразки (належні) тощо.
Малотравматичність та відносна швидкість оперативного втручання не передбачає застосування дорогих кровозамінників, гемостабілізаторів, тривалого наркозу. Хворі швидко відновлюються, не дивлячись на вік.
Лікар-травматолог Сергій Тітов зазначає, що методика операції високотехнологічна. Операції проводиться лікарями із вищою кваліфікаційною категорією. За рік в умовах другої міської лікарні виконується близько 55-70 операцій із використанням стержня PFNA. Результати, за спостереженнями, досить позитивні, у переважній більшості випадків відбувалося зрощення перелому із відновленням функції опори та ходьби. Медична допомога доступна не лише для містян Чернігова, а і для жителів інших регіонів.
Прес-служба КНП "Чернігівська міська лікарня №2" ЧМР
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.