Суб’єктом господарювання відшкодовано майже 80 тис. грн. збитків, завданих забрудненням земельної ділянки відпрацьованими люмінесцентними лампами
У засобах масової інформації широкого розголосу набув факт виявлення у жовтні 2016 року поблизу с. Змітнів Сосницького району понад 30 тис штук відпрацьованих люмінесцентних ламп, що містилися в ємностях з маркуванням навчальних закладів м. Києва. Зазначені відходи, через наявність у своєму складі ртуті, класифікуються як надзвичайно небезпечні (І клас небезпеки).
Зважаючи на небезпеку відходів, стихійне звалище ліквідовано.
Разом з цим, з метою відшкодування заподіяних збитків у сумі 77,3 тис грн прокурор звернувся з позовом до суду з вимогою їх стягнення з товариства, що забезпечувало збирання та перевезення небезпечних відходів з установ м. Києва. Господарським судом позов задоволено.
З набранням рішення суду законної сили прокуратурою забезпечено витребовування судового наказу та його направлення до органів державної виконавчої служби з подальшим забезпеченням контролю за повнотою вжиття держвиконавцями заходів до фактичного виконання судового рішення.
Як результат проведеної роботи, боржником повністю відшкодовано суму збитків у розмірі 77,3 тис грн до відповідних бюджетів різних рівнів, зокрема, майже 39 тис грн надійшло до Фонду охорони навколишнього середовища Змітнівської сільської ради, решту отримали обласний та державний бюджет у рівних частинах.
Подальша робота з цих питань триває.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Чернігів і Амстердам стали партнерами в європейському проєкті кліматичної нейтральності 11:42
Місто Чернігів отримало європейського партнера — місто Амстердам — у межах міжнародного проєкту SUN4Ukraine (Sustainable Urban Net Zero Network for Ukraine).
Медицина без бар’єрів: у Бобровицькій громаді працює мобільна клініка 11:39
Доступність медичних послуг – один із пріоритетів Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Над цим на Бобровиччині працюють як лікарі, так і керівництво громади разом з депутатським корпусом.
У Чернігові відкрилася фотовиставка «Обличчя стійкості» 11:22
23 жовтня у Чернігові відкрилася фотовиставка «Обличчя стійкості», присвячена незламності українських жінок у період війни, та організована Коаліцією «Чернігівщина 1325».
У січні-вересні 2025 року на Чернігівщині сплачено 30,7 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 11:07
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-вересні 2025 року сплачено 19,4 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 25,4 відс. (на 3,9 млрд грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2024 року.
До Всесвітнього тижня ядерної науки: у 100 школах проведуть XR-виставку «Чорнобиль у війні: уроки ядерної безпеки» 10:12
Вперше в Україні до Nuclear Science Week — Всесвітнього тижня ядерної науки — музейники, науковці та освітяни запускають одразу у 100 школах XR-виставку «Чорнобиль у війні: уроки ядерної безпеки».