Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 10 серпня, 12:19:19

Виконком переглянув вартість проїзду в тролейбусах і зробив крок до електронного квитка

22.12.2018   10:30

21 грудня виконавчий комітет Чернігівської міської ради прийняв рішення встановити «Базовий тариф» на послуги з перевезення пасажирів міським електричним транспортом для комунального підприємства «Чернігівське тролейбусне управління» Чернігівської міської ради. Отже, з 15 січня 2019 року вартість за одну поїздку становитиме 5 грн.

«Базовий тариф» застосовуватиметься при розрахунку за проїзд готівковими коштами та безконтактною банківською карткою чи пристроєм з технологією NFC.

Важливо, що при розрахунку за проїзд з використанням електронного квитка вартість знижуватиметься до 3,95 грн.

Для учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста до 31 січня 2019 року при наявності учнівського квитка вартість разового проїзду у міському електричному транспорті КП «ЧТУ» залишається незмінною - 2 грн. Але з 1 лютого наступного року школярі платитимуть 2 грн тільки при використанні електронного квитка.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко під час обговорення цього питання зауважив на важливості інформування всіх мешканців міста через засоби масової інформації про такі нововведення. Також він пояснив важливість запровадження системи розрахунку за проїзд електронним квитком.

- Ми робимо наступний крок для того, щоб чітко порахувати категорії пасажирів, які ми перевозимо, та розуміти пасажиропотік. Якщо ми простимулюємо людей перейти на електронний розрахунок картками, то ми бачитимемо повністю трафік: хто, де і як часто користується тролейбусами. Тоді зможемо коригувати маршрутний графік та кількість техніки. І взагалі розуміти вартість послуг, які надає ЧТУ.

Якщо платоспроможність пасажирів не буде дозволяти піднімати ціну на економічно обґрунтований рівень, то частина автобусних маршрутів закриється. Що зараз і відбувається: з різних мікрорайонів регулярно надходять скарги, що автобуси не виїжджають на маршрути.

Тому на сьогодні ми повинні мати більш чітку математичну модель, усвідомлювати, які нам потрібні витрати, щоб в кінцевому рахунку за потреби перейти на систему, яка дозволяє виконувати будь-який графік. Це система замовлення – коли муніципалітет замовляє у перевізника кілометр пробігу і платить за це фіксовану плату. Але для міського бюджету це додатково коштуватиме 30-50 млн грн. Хоча тоді водій з власником не будуть керувати – вигідно чи не вигідно їхати за цим маршрутом. Водій отримуватиме фіксовану зарплату, наприклад, 15 тис. грн, і його задача буде, маючи GPS, доставити пасажирів вчасно по графіку руху. При цьому всі пільгові пасажири також будуть обліковуватися. Така модель для міста – більш керована, але й дороговартісна, - зазначив міський голова.

Наступного року в умовах роботи автоматизованої системи обліку оплати проїзду будуть діяти також місячні тарифні плани. Проїзні квитки є електронним засобом оплати за проїзд. Вартість проїзних поступово підніматиметься і з 1 липня наступного року становитиме: громадський – 240 грн; студентський – 120 грн; учнівський - 60 грн; для юридичних осіб – 270 грн.

За словами начальника управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку міської ради Олександра Рижого, наразі тариф в 3 грн є збитковим для підприємства, оскільки змінився розмір мінімальної заробітної плати, постійно зростає вартість електричної енергії, збільшується вартість матеріалів і запчастин для ремонту та технічного обслуговування рухомого складу.

З метою реалізації наступного етапу впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду цього року з 1 вересня був введений в обіг електронний квиток (транспортна картка), за допомогою якого пасажири отримали можливість розрахуватись за проїзд в безготівковому порядку.

На сьогоднішній день оплата проїзду в тролейбусах КП «Чернігівське тролейбусне управління» відбувається як в готівковій формі, так і з використанням електронного квитка, з фіксацією факту його плати за допомогою мобільних терміналів кондукторів та друком чеку. Вартість електронного квитка, згідно з калькуляцією, становить 20 грн - не персоніфікований та 55 грн - персоніфікований (з фото та ПІБ пасажира).


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Кількість хворих на коронавірусну хворобу в області зросла на 11 осіб

Кількість хворих на коронавірусну хворобу в області зросла на 11 осіб 12:00

П'ятеро осіб захворіло у Борзнянському районі, двоє - у Козелецькому районі, по 1 випадку інфікування коронавірусом зафіксовано у Варвинському, Ічнянському районах та містах Ніжині та Чернігові. Двоє хворих перебувають на госпіталізації в Борзнянській ЦРЛ, а інші знаходяться на амбулаторному лікуванні.

На ділянці ремонту М-01 під Ріпками здійснено стабілізацію основи у місці утворення колійності

На ділянці ремонту М-01 під Ріпками здійснено стабілізацію основи у місці утворення колійності 11:36

На ділянці ремонту дороги М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі (км 192 - 199) перед укладанням асфальтобетону, окрім фрезерування старого покриття, здійснено також стабілізацію основи у місці утворення значної колійності.

Споживання продуктів харчування населенням області. ДОВІДКА

Споживання продуктів харчування населенням області. ДОВІДКА 11:19

За розрахунками Державної служби статистики України в середньому у 2019 р. пересічний чернігівець спожив 53 кг м’яса та м’ясних продуктів, 211 кг молока та молочних продуктів, 294 яйця, 116 кг хлібних продуктів, 165 кг картоплі, 176 кг овочів та баштанних, 53 кг плодів, ягід та винограду, по 13 кг олії, риби та рибних продуктів, 40 кг цукру.

ЦВК призначила на 25 жовтня перші вибори депутатів та голів різних рівнів у 24 регіонах

ЦВК призначила на 25 жовтня перші вибори депутатів та голів різних рівнів у 24 регіонах 11:00

8 серпня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, під час якого Комісія призначила на неділю, 25 жовтня 2020 року, 1441 перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів в усіх 24 областях України.

Чернігів: зміни руху громадського транспорту з 10 по 17 серпня

Чернігів: зміни руху громадського транспорту з 10 по 17 серпня 10:41

10 серпня починаються короткочасні ремонтні роботи на двох вулицях - Кільцевій і Героїв Чорнобиля. Міське управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку інформує про тимчасові зміни руху автобусів міських маршрутів загального користування у зв'язку з цим.