Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 14 жовтня, 15:04:39

Виконком переглянув вартість проїзду в тролейбусах і зробив крок до електронного квитка

22.12.2018   10:30

21 грудня виконавчий комітет Чернігівської міської ради прийняв рішення встановити «Базовий тариф» на послуги з перевезення пасажирів міським електричним транспортом для комунального підприємства «Чернігівське тролейбусне управління» Чернігівської міської ради. Отже, з 15 січня 2019 року вартість за одну поїздку становитиме 5 грн.

«Базовий тариф» застосовуватиметься при розрахунку за проїзд готівковими коштами та безконтактною банківською карткою чи пристроєм з технологією NFC.

Важливо, що при розрахунку за проїзд з використанням електронного квитка вартість знижуватиметься до 3,95 грн.

Для учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста до 31 січня 2019 року при наявності учнівського квитка вартість разового проїзду у міському електричному транспорті КП «ЧТУ» залишається незмінною - 2 грн. Але з 1 лютого наступного року школярі платитимуть 2 грн тільки при використанні електронного квитка.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко під час обговорення цього питання зауважив на важливості інформування всіх мешканців міста через засоби масової інформації про такі нововведення. Також він пояснив важливість запровадження системи розрахунку за проїзд електронним квитком.

- Ми робимо наступний крок для того, щоб чітко порахувати категорії пасажирів, які ми перевозимо, та розуміти пасажиропотік. Якщо ми простимулюємо людей перейти на електронний розрахунок картками, то ми бачитимемо повністю трафік: хто, де і як часто користується тролейбусами. Тоді зможемо коригувати маршрутний графік та кількість техніки. І взагалі розуміти вартість послуг, які надає ЧТУ.

Якщо платоспроможність пасажирів не буде дозволяти піднімати ціну на економічно обґрунтований рівень, то частина автобусних маршрутів закриється. Що зараз і відбувається: з різних мікрорайонів регулярно надходять скарги, що автобуси не виїжджають на маршрути.

Тому на сьогодні ми повинні мати більш чітку математичну модель, усвідомлювати, які нам потрібні витрати, щоб в кінцевому рахунку за потреби перейти на систему, яка дозволяє виконувати будь-який графік. Це система замовлення – коли муніципалітет замовляє у перевізника кілометр пробігу і платить за це фіксовану плату. Але для міського бюджету це додатково коштуватиме 30-50 млн грн. Хоча тоді водій з власником не будуть керувати – вигідно чи не вигідно їхати за цим маршрутом. Водій отримуватиме фіксовану зарплату, наприклад, 15 тис. грн, і його задача буде, маючи GPS, доставити пасажирів вчасно по графіку руху. При цьому всі пільгові пасажири також будуть обліковуватися. Така модель для міста – більш керована, але й дороговартісна, - зазначив міський голова.

Наступного року в умовах роботи автоматизованої системи обліку оплати проїзду будуть діяти також місячні тарифні плани. Проїзні квитки є електронним засобом оплати за проїзд. Вартість проїзних поступово підніматиметься і з 1 липня наступного року становитиме: громадський – 240 грн; студентський – 120 грн; учнівський - 60 грн; для юридичних осіб – 270 грн.

За словами начальника управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку міської ради Олександра Рижого, наразі тариф в 3 грн є збитковим для підприємства, оскільки змінився розмір мінімальної заробітної плати, постійно зростає вартість електричної енергії, збільшується вартість матеріалів і запчастин для ремонту та технічного обслуговування рухомого складу.

З метою реалізації наступного етапу впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду цього року з 1 вересня був введений в обіг електронний квиток (транспортна картка), за допомогою якого пасажири отримали можливість розрахуватись за проїзд в безготівковому порядку.

На сьогоднішній день оплата проїзду в тролейбусах КП «Чернігівське тролейбусне управління» відбувається як в готівковій формі, так і з використанням електронного квитка, з фіксацією факту його плати за допомогою мобільних терміналів кондукторів та друком чеку. Вартість електронного квитка, згідно з калькуляцією, становить 20 грн - не персоніфікований та 55 грн - персоніфікований (з фото та ПІБ пасажира).


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

14 жовтня – свято Покрови

14 жовтня – свято Покрови 10:45

14 жовтня, українці відзначають одне із найважливіших церковних свят – Покрову Пресвятої Богородиці.

14 жовтня - День Українського козацтва

14 жовтня - День Українського козацтва 10:40

Зародження і формування української народності відбулося в XII-XV ст. на основі південно-західної частини східнослов’янського населення, яке входило раніше до складу Київської Русі (IX-XII ст.).

14 жовтня - День захисника України (День захисників Вітчизни)

14 жовтня - День захисника України (День захисників Вітчизни) 10:38

Свято День захисника України відзначається у другій декаді жовтня і є неробочим днем. Встановлено Указом Президента в 2014 році. Традиції святкування і святкові заходи Дня захисника України широко підтримуються по всій країні. Дуже популярне свято.

Що святкуємо 14 жовтня? 16:32

Покрова Пресвятої Богородиці 2019: традиції, заборони, та що ще святкуємо 14 жовтня

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини