Понад 140 млн.грн. заборгованості по аліментам стягнуто державними виконавцями Чернігівської області протягом 2018 року
Протягом 2018 року державними виконавцями в Чернігівській області було стягнуто більше 140 млн.грн. заборгованості по аліментним зобов’язанням, розповів в передачі «Тема дня» на UA:Чернігів начальник головного територіального управління юстиції в Чернігівській області Олег Трейтяк. Він додав: «Якщо брати загальну статистику по Україні, то 4 мільярди – на 2 мільярди більше, ніж у 2017 році.».

В 2 рази більше коштів на утримання дітей вдалося стягнути з боржників по аліментах.
«За минулий рік ми спромоглися стягнути 72млн., в цьому році – це 147млн.»,- сказав Олег Трейтяк.
«Більше 14 тисяч виконавчих проваджень перебуває на примусовому виконанні у територіальних підрозділах державної виконавчої служби області… 6800 – це ті боржники, які добровільно і вчасно сплачують. Більше 4700 виконавчих проваджень – по яких державні виконавці активно проводять виконавчі дії включають механізм примусу.»,- повідомив начальник управління юстиції в Чернігівській області.
Змусити платити батьків аліменти допомагає найкраще одна з норм Закону, де йдеться про обмеження виїзду за кордон боржника, повідомив Олег Трейтяк: «Ми аналізували загальну ситуацію, то обмеження в виїзді за кордон – це один з найдієвіших заходів і найефективніша санкція, яку найбільше застосовують державні виконавці і найбільше, напевно, бояться боржники.».
Санкції, прописані в новому законодавстві, застосовуються, якщо є заборгованість з аліментів більше 3 місяців.
«В Законі чітко прописано, якщо існує заборгованість і сукупний розмір заборгованості більше 3 місяців, тоді включаються відповідні санкції і заходи примусу.», - сказав начальник управління юстиції в Чернігівській області Олег Трейтяк.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).