Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 липня, 07:40:39

Чи вміє використовувати Ваша громада найбільш сучасний та найдемократичніший інструмент участі в процесі прийняття рішень місцевою владою?

14.12.2018   13:40Агенцiя

Коаліція “Прозорі ради” дослідила як використовуються електронні петиції в чотирьох органах місцевого самоврядування Чернігівської області, а саме Чернігівській обласній раді, Чернігівській, Ніжинській та Н.Сіверській міських радах.

Будь-який інструмент, це лише інструмент, і чи буде приносити він користь - залежить виключно від того, хто його використовує.


Новгород-Сіверська міська рада

В регламенті Новгород-Сіверської міської ради прописано, що рада передбачає “реальну можливість створення електронних петицій та збору підписів на їх підтримку”. Однак, за останній рік, на пленарних засіданнях ради не розглядались проекти рішень створені на підставі місцевих ініціатив, петицій та громадських слухать. І на офіційному сайті  Новгород-Сіверської міської ради відсутнє посилання на платформу, де мешканці можуть створювати петиції.


Ніжинська міська рада

На офіційній сторінці Ніжинської міської ради є посилання для подання електронних петицій , на сайті єдиної системи місцевих петицій. На цьому порталі можна  подати електронну петицію, проголосувати за неї та навіть ознайомитись із відповіддю на неї, у тому випадку, якщо вона набере 100 голосів на свою підтримку. За 2018 рік було подано 9 електронних петицій, з яких необхідну підтримку в 100 голосів отримали лише 3. Питання, які піднімались в петиціях були вирішені силами виконавчого комітету Ніжинської міської ради.


Чернігівська обласна рада

Чернігівська обласна рада має “Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій Чернігівської обласної ради” згідно якого впродовж 90 днів необхідно отримати 1500 голосів на підтримку петиції для її розгляду радою. Також на офіційному сайті Чернігівської обласної ради є посилання на електронні петиції на сайт єдиної системи місцевих петицій. Але якщо врахувати що петиції повинні стосуватись питань, які відносяться до повноважень та компетенцій обласної ради то можна зрозуміти чому  на сайті петицій немає жодної поданої петиції. І це не тому що обласна рада не має повноважень, вона має їх, а проблема в тому ще немає активістів, які вже вирішили всі питання на рівні громади і можуть думати і ставити питання на рівні області.


Чернігівська міська рада.

В статуті міста та Положенні про громадські слухання закріплено можливість створення електронних петиції та збору підписів на їх підтримку. Протягом 2018 року було подано більш 1370 петицій в різних категоріях. До перших трьох категорій відносяться:
- Благоустрій міста та будівництво (більше 540 петицій);
- Транспорт та дороги (більше 380 петицій);
- Житлово-комунальне господарство (більше 70 петицій).
З загальної кількості оприлюднених петицій, більше 270 петицій набрали необхідну для розгляду кількість голосів.

Чернігівська міська рада розглядає “Єдину систему місцевих електронних петицій” як допомогу при вивченні думки та побажань громади щодо найбільш актуальних проблемних питань у місті. І каже, що при розробці місцевих програм розвитку міста, побажання чернігівців, викладені в петиціях, враховуються.

“У разі доцільності та можливості реалізації викладених в електронній петиції пропозицій, вони реалізуються органом, якому вона адресована, шляхом прийняття з питань, віднесених до його компетенції, відповідних рішень. До прикладу, будівництво в мікрорайоні Масани дитячого дошкільного закладу, ремонти підземних переходів, створення притулку для собак, GPS-моніторинг руху міського транспорту, реконструкція стадіону “Юність”, збільшення суми матеріальної допомоги на лікування онкохворих дітей, триває робота щодо реформування транспортної системи в місті та інше. “ - зауважив заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

 Електронна петиція подається до органу місцевого самоврядування та розглядається згідно ст.23-1 Закону України “Про звернення громадян”. Громадяни можуть звернутись до органу місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний веб-сайт органу, якому вона адресована, або веб-сайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції.


Довідково:
Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-CorruptionInitiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Останні новини Чернігівщини

За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39

Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48

Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.

Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.

У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36

Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.

На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52

У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.