Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 жовтня, 22:25:38

У Чернігові більше 14 тисяч сімей Деснянського району скористалися державною допомогою

12.12.2018   08:18

Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради надає більше 60 видів послуг, якими охоплено майже 80% мешканців районуУ поточному році матеріальну підтримку у вигляді різних видів державної соціальної допомоги отримали більше 14 тисяч сімей, на загальну суму 164,7 млн грн.

У загальній структурі – найбільшу частку займає державна допомога при народженні дитини. Наразі її отримали 6494 родини, з яких вперше звернулися – 1337.

Про це повідомила начальник Управління Валентина Максименко сьогодні, 11 грудня, на розширеній нараді в міській раді.

Вона також повідомила, що на території району проживають 15675 осіб з інвалідністю. Цього року Урядом запроваджена виплата компенсації вартості за самостійно придбані засоби реабілітації. Це стало можливим завдяки новому механізму фінансування за принципом «гроші ходять за людиною». З початку року вже укладено 131 договір для придбання засобів орієнтування, спілкування та обміну інформацією на загальну суму 3,3 млн грн.

Крім того, санаторно-курортне оздоровлення пройшли 373 особи пільгових категорій на загальну суму 1,8 млн грн, а 203 особи отримали компенсацію замість санаторного лікування на суму майже 87 тис. грн.

Відповідно до урядового рішення розширено коло осіб, яким надане право отримання компенсації на придбання житла:
     сім’ям загиблих військовослужбовців та особам з інвалідністю внаслідок війни І-ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших держав;
    внутрішньо переміщеним особам, які брали участь в АТО та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи або учасниками бойових дій.

Зазначена компенсація призначена 27 сім’ям на загальну суму 30,3 млн грн. Наразі її вже отримали 5 сімей, 4 з яких вже придбали житло.

Крім того, щомісячна соціальна підтримка надається 4022 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Щорічна разова допомога виплачується ветеранам Другої світової війни та жертвам нацистських переслідувань.

Також для 626 сімей з числа внутрішньо перемішених, яких загалом на обліку перебуває 1636 осіб, щомісяця надається адресна допомога для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг.

Цього року Урядом розпочатий процес монетизації пільг на житлово-комунальні послуги. Загалом майже 50 тисяч мешканців Деснянського району мають право на пільги, з них правом на пільги зі сплати за житлово-комунальні послуги скористалися 14408 сімей. Сума відшкодування організаціям-надавачам послуг склала 67 млн грн. Перший етап цієї реформи – зміна механізму їх самостійного нарахування Управлінням для громадян, які проживають у будинках ОСББ та ЖБК.

З початку року 46577 домогосподарств на території району отримували субсидії. Після запровадження нових правил у неопалювальний період тільки 8699 домогосподарств отримували державну допомогу на відшкодування оплати комунальних послуг. Станом на грудень 23159 домогосподарств мають право отримувати субсидії.

Якщо домогосподарство з певних причин не має права на субсидію, але знаходиться у складних життєвих обставинах, то існує можливість її отримання за відповідним рішенням комісії на підставі акту обстеження домогосподарства. Так, з початку року комісією вже розглянуто понад 10 тисяч справ, і тільки 118 родин отримали відмову в призначенні.

Дізнатися про розмір призначеної субсидії для окремого домогосподарства можна на сайті Міністерства соціальної політики.


Прес-служба Чернігівської міської ради

 

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 11 пожеж

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 11 пожеж 15:21

Упродовж минулої доби в підрозділах Оперативно-рятувальної служби Чернігівщини на чергуванні перебувало 187 чоловік особового складу, 59 одиниць основної та спеціальної техніки.

Господарський суд області призначив судову експертизу прав інтелектуальної власності

Господарський суд області призначив судову експертизу прав інтелектуальної власності 14:43

У провадженні Господарського суду Чернігівської області знаходиться справа № 927/94/19 за позовом DTEK HOLDINGS LIMITED (ДТЕК ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Державної фіскальної служби України, до BLACKBERRY LIMITED (Блекберрі Лімітед) та фізичної особи – підприємця Антоненко Олександра Володимировича про припинення порушення прав інтелектуальної власності.

Представниця списку ТОП-100 успішних жінок читала в Чернігові свої вірші. ВІДЕО

Представниця списку ТОП-100 успішних жінок читала в Чернігові свої вірші. ВІДЕО 12:23

З «Оптикою Бога» прийшла до чернігівських студентів письменниця та видавчиня, яка увійшла до ТОП-100 найуспішніших жінок України - Мар’яна Савка. Вона стала однією з учасниць міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Литаври».

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА 12:03

За розрахунками Держстату, показник рівня інфляції у вересні 2019 р. в області, як і в Україні, становив 100,7%.

Переможцями голосування в чернігівському Бюджеті участі-2019 стали 12 великих і 13 малих проектів

Переможцями голосування в чернігівському Бюджеті участі-2019 стали 12 великих і 13 малих проектів 11:48

Проекти-переможці цьогорічного голосування в Бюджеті участі оголошені та затверджені робочою групою 15 жовтня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини