Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:05:12

У Чернігові планують перенести дорогу, якою за часів СРСР "відрізали" церкву від дзвіниці

11.12.2018   09:40

У Чернігові готуються знову об’єднати територію Свято-Воскресенської церкви, яку з 30-х років минулого століття розділяє на дві частини вулиця Реміснича (колишня Комсомольська).

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, до якого церковна громада зверталася з цією проблемою в минулі роки, готовий розпочати відновлення історичної справедливості.

Про те, як реалізувати це на практиці, вже радились із керівництвом храму та церковними юристами.  Сьогодні ж міський голова прийшов до Свято-Воскресенської церкви особисто, аби відповісти на всі можливі питання. Участь у зустрічі, яка відбулася в приміщенні дзвіниці цього храму, взяли митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, виконуючий обов'язки настоятеля храму протоієрей Миколай, а також актив церковної громади. Запросили, зокрема, тих активних прихожан, які не тільки переживають за долю храму, а й мають юридичну освіту.

Окрім міського голови, від міста участь у зустрічі взяли його профільні заступники, начальники відповідних управлінь, представники заповідника «Чернігів стародавній» і Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації.

Отже, йдеться про те, щоби замість автодороги між двома будівлями однієї церкви зробити об’їзд по напівколу по-за дзвіницею. Наявна територія дозволяє зробити дорогу з двостороннім рухом і повноцінними вело- та пішохідними тротуарами. Зараз це місце є частиною церковного господарського двору,  тут розташовані підсобні господарські споруди. Ідеться про обмін земельних ділянок: церква замість частини двору одержить ділянку, на якій зараз дорога, і об’єднає свою територію в єдине ціле.

- Ніхто ніяких прихованих цілей, які могли б нашкодити громаді храму, не має. Мені як міському голові це точно непотрібно. Храм як діяв так і буде діяти. Роботи розпочнуться тільки тоді, коли ми повністю завершимо юридичну частину. А саме – земельну ділянку між церквами, по якій зараз проходить вулиця, ми виділимо окремо і заведемо в земельний кадастр. Те ж саме зробимо для ділянки під майбутню дорогу, зробимо обмін, потім об’єднаємо ділянку церкви. Площа землі, яку займає церковний двір, залишиться такою ж самою, 45 соток. Юридичні ризики церкви на цьому закінчаться: в неї буде земля і буде договір. Інші побоюваня – щоб від будівельних робіт і від нової дороги не руйнувалася будівля храму. Але якщо зробити для нової дороги хорошу основу, то храм, навпаки, буде страждати набагато менше, ніж зараз. Чим краща основа – тим менше вібрацій, якщо звичайно, все зробити по технології, - сказав Владислав Атрошенко.

Також міський голова підкреслив: у цьому питанні важливе розуміння громади та її підтримка:

- Думаю, що ми зробимо Божу справу і відновимо справедливість, прибравши «розрізання» церкви на дві частини. Ми хочемо, щоб усе пройшло мирно, злагоджено, не обростало зайвими чутками.

Інші подробиці планів щодо перенесення дороги журналістам розповів начальник міського управління ЖКГ Ярослав Куц. За його словами, дорога з Ремісничої по напівколу в об’їзд дзвіниці може бути повнорозмірною, з двобічним рухом, завширшки 7 м. Плюс два велопішохідних тротуари по 2,5 м.  Проекту  наразі немає, до його розробки тільки будуть приступати. Він включатиме в себе не тільки дорогу, але й паркувальні майданчикии, впорядкування території. Роботи планують наступного року.

 Як відомо, у містобудівних перспективних планах завжди була вулиця, яка мала би «прорізати» проїзд з від вул.Любецької до вул.Хлібопекарської.  Зробити таке зараз було би ще складніше, ніж за радянських часів. Розширити ж вулицю Ремісничу зараз неможливо, бо її найвужче місце проходить якраз між двома історичними церковними будівлями.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.