Лісівники готуються до переходу на європейські стандарти ведення лісового господарства
В державному підприємстві «Ніжинське лісове господарство» відбулася розширена технічна нарада за участю головних спеціалістів лісового господарства, лісничих та бухгалтерів лісництв.

Головне питання – введення в дію національних стандартів на деревину, гармонізованих з європейськими. З 1 січня 2019 року лісівникам необхідно буде користуватися національними стандартами, гармонізованими з європейськими, в яких суттєво змінені підходи до визначення розмірно-якісних характеристик деревини.
Перехід на національні стандарти, гармонізовані з європейськими – головна тема, яка нині є актуальною для вітчизняних лісогосподарських підприємств. Так, Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Програми діяльності Кабінету Міністрів України» від 09.12.2014 року №695 в Україні скасовуються нормативні документи, розроблені до 1992 року. З 1 січня 2019 року необхідно буде користуватися національними стандартами, гармонізованими з європейськими, в яких суттєво змінені підходи до визначення розмірно-якісних характеристик деревини.
У Ніжинському лісовому господарстві розпочали проводити низку організаційних заходів із підготовки спеціалістів, працівників та матеріально-технічної бази для роботи в нових умовах.
За словами головного інженера ДП «Ніжинське лісове господарство» Олександра Баргаміна, який доповідав на технічній нараді, питання переходу на європейські стандарти стояло давно, адже старі не відповідають вимогам споживачів і тому рівню, який є у Європі. Для того, щоб забезпечити поступовий перехід, Державним лісовим агентством було розроблено коригуючи форму.
«Призначення форми – максимально полегшити перехід підприємств до нової системи, - пояснює головний інженер господарства. – Ця форма є наближеною до реальної класифікації за якістю лісоматеріалів різних порід дерев, що представлені на вітчизняному ринку. Так, у європейській системі стандартизації круглих лісоматеріалів прийняті 10 груп діаметрів, а не звичні для нас 3 групи, - продовжує Олександр Баргамін. – Принцип класифікації за європейською системою не базується на призначенні асортиментів, в його основі – показники розміру та якості колод. Більший діаметр і мінімальний вміст вад деревини за встановленого приросту – вищий клас якості».
За словами директора ДП «Ніжинське лісове господарство» Юрія Болоховця, впровадження нових стандартів стосуються не лісогосподарської, а виробничої діяльності підприємства.
Проблемним є те, що на частину продукції лісогосподарських підприємств не існує ні європейських, ні міжнародних стандартів. Крім того, деякі чинні в Україні нормативні документи суперечать між собою. Тож на лісівників у найближчому майбутньому чекає ряд нових технічних нормативів, розробка нових стандартів.
За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.