КП "Чернігівводоканал" - один з найбільших забруднювачів довкілля в Україні
Мінприроди підготувало рейтинг «ТОП-100 найбільших підприємств-забруднювачів» за 2017 рік, сформований на підставі даних офіційної статистики, сформованої за результатами поданої суб’єктами господарювання звітності про обсяги скидів, викидів та утворення відходів.
За результатами проведеного аналізу сформовано новий умовний перелік сотні «Основних забруднювачів» за трьома категоріями: скиди забруднення стічних вод (33 підприємства), викиди в атмосферне повітря (33 підприємства) та утворення відходів (34 підприємства).
Дві третини підприємств, що увійшли до рейтингу ТОП-100 локалізовані на території 4 областей: Дніпропетровська – 30; Донецька – 22; Запорізька – 9; Луганська - 6.
Зокрема, із 33 підприємств – найбільших забруднювачів довкілля в Україні, які увійшли до рейтингу щодо скидів забруднених стічних вод 9 знаходиться на Дніпропетровщині, 8 на Донеччині, по 4 – на Луганщині та Сумщині, 3 підприємства у Запорізькій області та по 1 підприємству на Львівщині, Миколаївщині, Рівненщині, Чернігівщині, а також у м. Київ.
Перша 10-ка найбільших забруднювачів довкілля в Україні по скидах забруднених стічних вод наступна:
1. ПАТ АК "Київводоканал, м. Київ
2. ПрАТ "Меткомбiнат "Азовсталь", м. Марiуполь, Донецька обл.
3. ЛМКП "Львiвводоканал", м. Львів
4. ПАТ "Днiпровський Меткомбiнат", м.Кам’янське, Дніпропетровська обл.
5. КП "Днiпроводоканал" м. Дніпропетровськ
6. ПАТ "Запорiжсталь", м. Запорiжжя
7. МКП "Миколаївводоканал", м. Миколаїв
8.Фiлiя "Павлоградське регіональне управління по водопостачанню та очистці каналізаційних стоків" ПАТ "ДТЕК Павлоградвугiлля", м. Павлоград, Дніпропетровська обл.
9. КП "Чернігівводоканал", м.Чернігів
10. КП "Мiськводоканал", м.Суми
Порівняно з 2016 роком в першу десятку потрапили два нових підприємства - фiлiя "Павлоградське регіональне управління по водопостачанню та очистці каналізаційних стоків" ПАТ "ДТЕК Павлоградвугiлля (м. Павлоград, Дніпропетровська обл.) і
КП "Чернігівводоканал" ( м.Чернігів), а два підприємства покинули «ТОП-100»: ТОВ ВКФ "НАЙС", м. Днiпропетровск, і СВК "МАЯК", м. Кiлiя, Одеська обл.
Щодо підприємств, які є утворювачами найбільшої кількості відходів, із 34 підприємств в Україні, які є утворювачами найбільшої кількості відходів 14 розташовано у Дніпропетровській області, 8 – у Донецькій, 3 – у Запорізькій,по 2 підприємства у Кіровоградській та Полтавській, а також по 1 підприємству у Вінницькій, Івано-Франківській, Миколаївській, Тернопільській та Львівській областях.
У порівнянні з 2016 роком у першу десятку потрапили два нових підприємства: ТОВ "Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат" і ПАТ "ДТЕК Добропільська ЦЗФ". Натомість два підприємства «ТОП-100» змінили свою позицію у рейтингу:
ПАТ "Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь» (м. Запоріжжя) опинилося на 11 місці, а ПАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» (Донецька обл., м. Маріуполь) є 14-м у рейтингу.
Із 33 об’єктів з усієї України, які викидають найбільше забруднюючих речовин в атмосферне повітря, 7 – розташовані у Дніпропетровській області, 6 – у Донецькій, 3 – у Запорізькій, по 2 підприємства у Івано-Франківській, Київській, Луганській, Львівській, Харківській та по 1 підприємству у Вінницькій, Кіровоградській, Черкаській, Чернігівській та Полтавській, Хмельницькій областях та м. Київ.
Перша 10-ка найбільших забруднювачів по викидах в атмосферне повітря виглядає наступним чином:
1. ПАТ "Арселор Міттал Кривий Ріг", м. Кривий ріг, Дніпропетровська обл.
2. ПРАТ «ММК ім. Ілліча», м. Маріуполь, Донецька обл.
3. Відокремлений підрозділ «Бурштинська ТЕЦ», ПАТ «ДТЕК Західенерго», м.Бурштин, Івано-Франківська область
4. ВП «Курахівська ТЕС» ТОВ «ДТЕК Східенерго», м.Курахове, Донецька обл.,
5. ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля», м. Павлоград Дніпропетровська обл.,
6. ВП Запорізька ТЕС ПАТ ДТЕК «Дніпроенерго» м.Енергодар, Запорізька обл.,
7. Вуглегірської ТЕС ПАТ «Центренерго», м.Світлодарськ, Донецька обл.
8. Відокремлений підрозділ «Ладижинська ТЕС» ПАТ «ДТЕК Західенерго» м. Ладижин, Вінницька обл.
9. ПРАТ «МК «Азовсталь», м. Маріуполь, Донецька обл.
10. ПАТ «Запорізький меткомбінат «Запоріжсталь», м. Запоріжжя, Запорізька обл.
https://menr.gov.ua/news/32941.html
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.
СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України 10:37
Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність міжрегіонального наркоугруповання, учасники якого організували збут психотропних речовин через Телеграм-канали та мережу так званих «закладок» у різних регіонах України
На Чернігівщині через російські атаки постраждали мати з дитиною: поліція документує наслідки 10:33
Упродовж доби росіяни продовжували обстрілювати Чернігівську область. Внаслідок атак постраждали двоє мешканців Городнянської громади Чернігівського району, 45-річна жінка та її 13-річна донька
Гуманітарна місія «Проліска» запустила безкоштовний маршрут у Ніжинському районі 10:12
Гуманітарна місія «Проліска» продовжує працювати над тим, щоб мешканці віддалених та постраждалих територій мали доступ до допомоги, послуг і можливості жити гідно навіть у складних умовах.
Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів 09:30
За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.