Доступність та безбар’єрність для жителів Чернігівщини
Про це говорили 28 листопада на засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп, яке провів начальник Управління містобудування та архітектури Чернігівської облдержадміністрації Олександр Дмитрюк.
Мова йшла про маркування сходів на вулицях і площах міста Чернігова, закупівлю підйомників та пристосування транспорту загального користування для осіб з інвалідністю.
Представники громадських організацій визнають: в області існує нагальна потреба у покращенні доступу людей з інвалідністю до закладів охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери. Адже лише частина приміщень обладнані пандусами, які відповідають будівельним нормам і дійсно дозволяють людям з фізичними обмеженнями користуватися ними.
У профільному комітеті повідомили, що у Чернігові в цьому напрямку продовжують працювати. Зокрема, в підземному переході, на перехресті біля готелю «Україна», встановлено спеціальний підйомник для осіб з інвалідністю. Для зручності забезпечено систему виклику та охорону, до якої можна звернутися за потреби.
Пристосовують до потреб маломобільних груп населення й медичні установи. На засіданні говорили про наміри Чернігівської центральної районної лікарні облаштувати зовнішні сходи та встановити пандус. Для цього вже розроблена проектна документація. Роботи проводитимуть у 2019 році. На це потрібно майже 458 тисяч гривень.
Ще одне проблемне питання – пристосованість транспортних засобів для безперешкодного користування особами з інвалідністю. Нещодавно управління транспорту міста придбало 4 нові низькопідлогові тролейбуси, які незабаром мають вийти на маршрути. Є сподівання, що тролейбусний парк поповниться ще двома такими транспортними засобами. Відстежити рух низькопідлогового транспорту можна буде на сайті DozoR (тролейбуси будуть відмічені спеціальною позначкою).
Окрім того, з початку жовтня цього року у місті надаються транспортні послуги для маломобільних груп населення. Так, Територіальний центр соціального обслуговування Деснянської районної у місті Чернігові ради за кошти з держбюджету придбав легковий автомобіль, який вперше в Україні спеціально обладнали для транспортування людей з інвалідністю. Послугами цього автомобіля клієнти зазначеного терцентру можуть скористатися безкоштовно. Соціальне таксі можна замовити за телефоном 67-05-14.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01
З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.
Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56
22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.
Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54
Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.
Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52
Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.
Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51
У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.