Батуринська, Козелецька та Любецька громади розповіли про свої стратегічні плани
Головне завдання роботи над створенням стратегії розвитку громади – це знайти «точки росту» та «родзинки громади», трансформувати проблеми у завдання та проекти.

22 листопада Батуринська, Козелецька та Любецька об’єднані територіальні громади презентували свої стратегії розвитку. Ці три ОТГ працювали над стратегічними документами разом із експертами Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
У листопаді депутати Батуринської міської ради та Козелецької селищної ради на сесіях затвердили напрацьовані стратегічні документи. Любецька громада також планує найближчим часом прийняти стратегію розвитку.
За словами Ірини Кудрик, директора Чернігівського ЦРМС, стратегія розвитку допомагає громадам визначитися із напрямком куди їм рухатися далі, після об’єднання. «Під час роботи над стратегічним планом люди замислюються над майбутнім, оцінюють наявні ресурси та думають над ідеями для розвитку. Громада не повинна розвиватися хаотично, має бути план дій, «дорожня карта» змін. Чернігівський ЦРМС прагне бути максимально корисним для ОТГ. Наша команда допомагає громадам працювати над документом, супроводжує цю роботу на кожному етапі», - зазначила вона.
На думку Володимира Бойка, радника з регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС, найважливішим під час розробки стратегічного плану розвитку громади є залучення громадян та реалістичність задуманого. Експерт зазначив: «Стратегічний план – це порівняно новий інструмент планування. І головна відмінність реалістичного стратегічного планування в тому, що можна дійти висновку, що завтра не обов’язково буде краще. Може бути і гірше. Але це реалії». На його думку стратегія не повинна бути ідеальною, вона має бути зрозумілою кожному жителю громади. Головне завдання, яке ставили перед собою розробники, це знайти «точки росту» та «родзинки громади», її унікальні особливості та перспективи.
Володимир Бойко також зазначив, що всі стратегічні плани громад синхронізувалися із стратегією розвитку держави.
Валентин Потеруха, заступник Батуринського міського голови, презентував стратегічне бачення розвитку Батуринської ОТГ та озвучив основні цілі громади на перспективу. Серед них він назвав розвиток туризму, смарт-спеціалізація, створення центру агропідприємництва тощо.
«Всі громади, коли пишуть свою стратегію розвитку, в чомусь схожі. Мабуть у своєму оптимізмі. Але головне, що дає стратегія – це конкретні цілі та завдання, щоб бачення стало твердженням», - сказав Валентин Потеруха.
З конкретних завдань на найближчі два роки заступник Батуринського міського голови назвав такі. «Продовження традиції проведення щорічного, але вже більш масштабно триденного фестивалю «Шабля». Батурин – це форпост української державності. Тому наш фестиваль під девізом гетьмана Мазепи «Же през шабля маєш» є продовженням традицій українського козацтва», - підкреслив Валентин Потеруха. У 2019 запрацює Центр надання адміністративних послуг за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Батуринська ОТГ стала учасником другої фази …. У 2020 році громада планує створити фонд комунального житла для залучення в громаду молодих науковців, підприємців та фахівців.
Про цілі та завдання, які поставила перед собою Козелецька громада розповіла Інна Ярошенко, заступник Козелецького селищного голови. Вона презентувала стратегічне бачення розвитку громади, у якому йдеться, що «Козелецька громада – інвестиційно та туристично приваблива з козацькою історико-культурною спадщиною, що розташована на межі Полісся та Лісостепу на півдні Чернігово-Сіверщини…». Також громада прагне розвивати високотехнологічне сільське господарство та створювати продукцію, бути безпечною для життя та бізнесу, мати розвинуту інфраструктуру, надавати якісні освітні та медичні послуги. Не забули жителі громади і про розвиток спорту, сучасний відпочинок та дозвілля в українських національних традиціях.
Робоча група у стратегії Козелецької громади прописала реалізацію 39 проектів, спрямованих на підтримку підприємництва, соціальної сфери, популяризацію здорового способу життя та спортивного напрямку. Крім того, тут планують використовувати сонячну енергію для енергоавтономії будівель комунальної власності.
Сергій Пінчук, голова Любецької об’єднаної територіальної громади, поділився своїми враженнями співпраці з Чернігівським ЦРМС у написанні стратегії розвитку. «Жодна громада не зможе розвиватися, якщо не буде знати куди вона рухається, якими ресурсами володіє та чого хочуть її жителі, як дорослі так і маленькі», - сказав він. За його словами над стратегічним баченням працювали доволі довго, вивіряючи кожне слово. «А потім Ірина Кудрик запропонувала формулювання «Любецька громада – осердя Київської Русі…» і стратегічне бачення склалося», - розповів Сергій Пінчук.
Стратегія розвитку Любецької громади знаходиться в процесі обговорення депутатами селищної ради і найближчим часом має бути затверджена на сесії. Серед пріоритетів громада для себе визначила розвиток зеленого та фестивального туризму, транскордонне співробітництво та формування індустрії гостинності. Серед «родзинок» - створення яхт-клубу.
Експерти Чернігівського ЦРМС також розповіли, що в даний момент працюють над написанням стратегій розвитку спільно із Коропською та Сосницькою громадами, надають консультації Варвинській та Носівській громадам. Менська, Сновська та Михайло-Коцюбинська ОТГ вже мають затверджені стратегії, які вони напрацювали за підтримки Чернігівського ЦРМС та його експертів, і вже втілюють ті завдання та проекти, які прописані у документі.
До Центру вже почали надходити заявки від громад, які бажають працювати над стратегічним планом розвитку наступного року.
Чернігівський ЦРМС
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.