Пам’ять жертв голодоморів вшановано у Чернігові
24 листопада у День пам'яті жертв голодоморів, коли уся наша країна разом з міжнародною спільнотою вшановує пам'ять жертв голодоморів, у Чернігові біля П'ятницької церкви відбувся меморіальний захід.
Віддати данину шани та пам'яті тим, чиє життя трагічно обірвалося у ті далекі страшні роки, прийшли перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови обласної державної адміністрації Наталія Романова, заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако, представники громадськості.
Заупокійну літію за жертвами голодомору відправив керуючий Чернігівською єпархію Української Православної Церкви Київського Патріархату Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.
Прозвучали Дзвони Пам'яті. Рівно о 16-тій годині учасники меморіального заходу схилили голови у жалобі та хвилиною мовчання вшанували пам'ять співвітчизників, які загинули голодною смертю, заради миру та злагоди у соборній незалежній Україні.
Як наголошували у своїх промовах виступаючі, голодомор став зброєю масового біологічного знищення українців. Він на довгі століття порушив природний та політичний розвиток українського народу як спільноти, призвів до морально-психологічних змін у свідомості людей водночас, наслідки цієї катастрофи ми відчуваємо і понині.
Проте режим не зумів зламати українців і сьогодні наша держава розвивається як демократична європейська країна, береже свою незалежність та ідентичність. Всебічно інтегруючись у мирні світові процеси, Україна протистоїть російській агресії та захищає своє право на свободу і розвиток.
На завершення присутні запалили свічки в пам'ять про численні жертви нашого народу, про тих, хто загинув, та тих, хто попри все не скорився. Академічний народний хор обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм виконав українські твори – реквієми за жертвами голодоморів.
Учасники меморіального заходу долучилися до ходи пам'яті від П'ятницької церкви до пам'ятного знаку «Борцям за волю і незалежність України».
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
Вдарила ножем у живіт: на Ніжинщині поліцейські затримали підозрювану у завданні тяжких тілесних ушкоджень співмешканцю 14:49
Поліцейські відділення поліції №3 (м. Борзна) Ніжинського районного управління поліції затримали 39-річну жінку, яка під час конфлікту, на ґрунті спільного розпиття алкоголю, поранила ножем свого співмешканця.
Тимчасове обмеження руху транспорту у зв’язку з аварійно-ремонтними роботами 14:15
Інформуємо мешканців міста та учасників дорожнього руху, що у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 200 мм по вулиці Оборонців Чернігова та ліквідацією провалу асфальтобетонного покриття, який утворився внаслідок вимивання ґрунту, з 11 по 19 червня 2026 року буде тимчасово обмежено рух транспорту.
Спільно захистити кожну дитину від жорстокого поводження: як налагодити взаємодію всіх дотичних служб – на тематичному круглому столі 13:20
Захист дітей від жорстокого поводження – один із пріоритетних напрямків державної політики. До цього процесу мають бути залучені всі дотичні структури: органи державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронні органи, заклади освіти, охорони здоров'я, соціальні служби та громадський сектор.
Громади Чернігівщини першими відкриють літню сесію Програми I_CAN 12:29
У червні представники територіальних громад Чернігівської області першими в Україні долучаться до літньої сесії Національної навчальної програми з управління публічними інвестиціями I_CAN.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:27
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 пожежу.










