Увага - провокація!
Днями у постраждалих від вибухів населених пунктах Ічнянського району однією з політичних сил почали розповсюджуватися листівки сумнівного змісту.
Їх автори закликають місцевих жителів, помешкання яких постраждали внаслідок вибухів, готуватися до судових позовів проти держави. Неназвані особи стверджують, що державу не хвилюють ні труднощі, ні моральні страждання потерпілих. Тим самим вони звинувачують владу в неспроможності чи небажанні допомогти людям у відновленні їхнього житла.
Запевняємо, що це брудна провокація, спрямована на дискредитацію органів влади, як місцевих, так і центральних.
Насправді, після визначення спеціальною комісією рівня пошкоджень будівель оперативно опрацьовувався перелік необхідних робіт та готувалися пакети документів на погодження профільними міністерствами, аби область мала змогу якнайшвидше спрямувати кошти, отримані з резервного фонду державного бюджету, на проведення відновлювальних робіт або придбання житла.
Наразі постраждалі будинки обстежені стовідсотково.
100 мільйонів гривень з резервного фонду Кабінету Міністрів України надійшли на рахунки Чернігівської обласної державної адміністрації 7 листопада. А вже вранці 8 листопада, згідно з розпорядженням керівника Чернігівської обласної державної адміністрації, перші 6 мільйонів були спрямовані на Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ОДА та Ічнянську міську раду.
На сьогодні ОДА направила розпорядникам коштів вже 8,2 мільйона гривень. За ці кошти будуть проведені ремонтні роботи у 5 закладах освіти, 38 житлових будинках у приватному секторі, а також придбане житло 10 родинам, чиї будинки були зруйновані чи не підлягають відновленню.
Наразі профільні міністерства розглядають ще три пакети документів. Одразу ж після їх погодження кошти будуть спрямовані на проведення робіт.
Хочеться ще раз наголосити - якою б не була політична кон’юнктура - робити політичний ґешефт на людських стражданнях - неприпустимо. Це не просто свідома провокація - це злочин проти своїх співгромадян.
Шановні жителі Ічнянщини! Закликаємо не брати участі у провокації, організованій нечесними на руку політиканами, які заради скороминучої вигоди використовують вас задля досягнення власних цілей.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Фіктивне навчання для відстрочки: поліція Чернігівщини викрила групу зловмисників, які організували корупційну схему ухилення від мобілізації 17:22
Поліцейські викрили злочинну групу у складі завідувачів навчальних кафедр та викладача одного з вишів у Чернігові, які організували корупційну схему для отримання відстрочки від мобілізації чоловікам призивного віку.
156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року 17:19
Протягом січня 2026 року в КНП «Чернігівський пологовий будинок» народилося 156 дітей: 70 хлопчиків та 86 дівчаток.
На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути 17:01
До 1 січня 2027 року всі територіальні громади України мають ухвалити або оновити свої статути відповідно до змін у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні»
Поліція розслідує обставини пожежі в Чернігівському районі 14:40
Вночі 1 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у селі Михайло-Коцюбинської селищної громади Чернігівського району в будівлі центру соціальної адаптації сталася пожежа. Вогонь знищив покрівлю та пошкодив стіни.
Віденська класика у Чернігові: оркестр «Філармонія» виступив під дирегуванням Юрія ЯнкаА 14:37
1 лютого 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр приймав особливого гостя.