Максим Микитась: "Важливо, щоб усі діти, особливо сільські, мали рівний доступ до знань і технічних можливостей"
Любецька громада хоч і молода, зате активна. ОТГ, якій цієї осені виповнюється рік, запалу не бракує. Є і гідна підтримка в особі окружного народного депутата. Завдяки ініціативі та наполегливості Максима Микитася тут отримали всі необхідні меблі й техніку для Любецької школи.

Тут зізнаються: надворі глибока осінь, а оснащення надходить лише зараз. Втрату часу пояснюють адміністративними моментами: через паперову неузгодженість і передання школи з балансу району на баланс громади було втрачено дорогоцінний час. Тому тендер на пошук постачальника меблів і техніки оголосили тільки наприкінці вересня. На початку жовтня частина замовленого вже прибула до місця призначення: це 6 комп’ютерів, ламінатори, два мультимедійні проектори, дві дошки. Ще частина обладнання їде аж зі Сполучених Штатів Америки морем, тому якраз у листопаді в Любечі отримають замовлення.
Директор Любецької школи з дуже довгою назвою (імені 12-ї гвардійської стрілецької Пінської червонопрапорної ордена Суворова дивізії) Юрій Пилипенко розповідає: на всі ці новинки кошти виділили ще кілька місяців тому. Посприяв цьому Максим Микитась, тож мова йде про кругленьку суму — 420 тис. грн. Левову частку коштів — 220 тисяч — витратили на закупівлю техніки.
«Також оголошений тендер на 200 тис. грн на придбання меблів, — розповідає директор. — Це будуть три класи: кабінет інформатики, кабінет історії та української мови. А ось техніку почали вже доставляти. Мушу зазначити, що в попередні роки сільські школи були дуже обділені увагою з боку держави, тому нам украй потрібна нова техніка. Її в нас недостатньо. У нашому комп’ютерному класі старенькі машини, плюс уже нормою вважається, коли в кожного вчителя в кабінеті стоїть комп’ютер, принтер. Однак ми цього забезпечити не можемо. Завдяки підтримці Максима Микитася ситуацію дещо виправимо».
Загалом у школі навчається трохи менше 200 дітей. Тож потреба в хорошій техніці є, і навіть велика. У школі радо констатують: заклад потроху змінюється, уже є Інтернет, працює вай-фай, поступово підключать і новенькі комп’ютери до мережі. Голова Любецької ОТГ Сергій Пінчук пильно оглядає доставлене й перераховує, чого ще бракує.
«Має нам надійти інтерактивна дошка, — констатує він. — Вона дуже вартісна. Ми її замовляли в США, також іще очікуємо на спеціальний короткофокусний проектор до цієї дошки. Тому чекаємо на обладнання в листопаді. Ми дуже цінуємо ту увагу, яку приділяє нам наш народний депутат, і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю».
Максим Микитась зауважує: кожна школа має бути осучаснена й відповідати вимогам часу. Надто це стосується початкових класів, до яких особливі вимоги висуває система Нової української школи.
«Ми перший рік починаємо глобально працювати в рамках освітньої реформи, — говорить нардеп. — І дуже важливо, щоб усі діти, особливо сільські, мали рівний доступ до знань, технічних можливостей, до всього того, до чого мають доступ діти з великих міст. Як народний депутат я докладатиму максимум зусиль до процесу реконструкції даху Любецької школи. Це та справа, яку не можна відкладати на потім. Однак про кошти на ремонт можна буде говорити лише тоді, коли місцева влада підготує необхідний пакет документів, прорахує кошторис, зробить експертизу. Усе має бути зроблено, як слід. Наші діти заслуговують тільки на найкраще».
Повертаючись до теми меблів: відповідно до тендерних умов, торги мають відбутися 15 листопада. Термін постачання товару — до 30 грудня цього року. Що саме замовляють для любецьких учнів? Ідеться про майже п’ять десятків двомісних і одномісних парт, до сотні шкільних стільців, учительський стіл, шкільну стінку для першого класу, шафи, сучасні дошки тощо.
PR
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.