Чернігівська область: стан захворювання на грип та ГРВІ
Про ситуацію стосовно захворюваності в області на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип днями говорили на засіданні профільного оперативного штабу.
Фахівці розглядали питання готовності лікувально-профілактичних закладів до роботи в епідемічний період, стан забезпеченості лікарськими засобами, проведення вірусологічних обстежень та імунізації населення проти грипу.
З першого жовтня обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України розпочав моніторити захворюваність на грип та ГРВІ. Наразі епідемічна ситуація як в Україні, так і в області відповідає середньому рівню для даної пори року.
– За 45- й тиждень цього року в області захворіло майже 4400 осіб, у тому числі понад 3100 дітей, з яких 77 госпіталізовано. Рівень захворюваності нижче епідпорогу на 20,9%, – повідомив завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань обласного лабораторного центру Артем Ярошенко. – У Чернігові захворіли понад дві тисячі осіб. Вакциновано від грипу 955 дорослих та 604 дитини.
Лікарі наголошують, що найдієвіший засіб профілактики грипу – проведення щорічної вакцинації. Центр громадського здоров’я МОЗ України зазначає, що при проведенні імунізації проти грипу ймовірність тяжкого перебігу захворювання та ускладнень зменшується на 60%, смертельних випадків – на 80%, а частота госпіталізації скорочується наполовину.
Передусім, вакцинація рекомендована людям, які входять до груп ризику. Під таку категорію підпадають медпрацівники, вчителі, діти віком до п’яти років, вагітні, літні люди віком від 60 років, пацієнти із хронічними захворюваннями, всі, хто працюють в місцях скупчення людей.
Процедура проведення щеплення проста. Необхідно звернутися до сімейного лікаря, який огляне пацієнта. Якщо особа не має протипоказань, фахівець видає рецепт для придбання вакцини.
За матеріалами прес-служби Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21
Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.
«Іноді люди просто не знають, з чого почати»: як працює фахівчиня із супроводу ветеранів та ветеранок Світлана Улянченко на Чернігівщині 15:40
Повернення з фронту — це початок нового етапу, у якому поруч із відновленням життя з’являється багато практичних питань: оформлення документів, отримання статусу, доступ до лікування, соціальних гарантій і виплат.
Як на Чернігівщині впроваджують реформу шкільного харчування 15:17
На Чернігівщині триває активна фаза впровадження обласної програми реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською
На Прилуччині поліцейські вилучили у зловмисника масштабні схрони з арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки 14:37
Оперативники та слідчі Прилуцького районного відділу поліції спільно з колегами управління карного розшуку та співробітниками відділу оперативно-пошукової роботи Північно-Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції викрили місцевого мешканця, причетного до незаконного обігу боєприпасів, та вилучили із трьох облаштованих ним схронів значний арсенал зброї: ящики з набоями до автоматичної зброї, гранатомети та тротилові шашки.
Від бізнесу до екології: про ключові напрямки соціально-економічного розвитку Чернігівщини – з профільним міністром 14:06
Економічні потреби регіону, працевлаштування ветеранів, агропромисловість, природоохоронні заходи – ключові теми робочої зустрічі команди ОВА з Олексієм Соболевим, міністром економіки, довкілля та сільського господарства України.