Чернігівська поліція пропонує пройти тест активним Інтернет-покупцям
Відповівши на кілька нескладних запитань, ви одразу зможете дізнатися, чи потрапили до групи ризику потенційних жертв шахраїв.

Перед тим, як домовитися про купівлю-продаж із менеджером сайту або продавцем уживаних речей, пройдіть легкий тест від поліції:
1. Товар коштує занадто дешево.
2. Продавець пропонує лише один спосіб комунікації. Наприклад, листування через Інтернет або дзвінки через мобільний телефон.
3. Оплачувати за товар потрібно на мобільний номер телефону.
4. Сайт або продавець на платформі безкоштовних оголошень зареєструвався нещодавно.
5. Продавець перебуває в іншому населеному пункті.
6. Назва компанії невідома ані вам, ані пошуковій системі.
7. На сайті немає адреси розташування товару (для юридичних осіб), або цієї адреси не існує в природі.
8. Пошук по фото показав, що цей же товар продається в іншому місці, а то й в іншій країні.
9. Продавець навідріз відмовляється робити додаткові фото.
10. Продавець працює виключно на умовах повної передплати і відмовляє висилати товар на умовах післяплати.
Якщо є хоча б одна відповідь «ТАК», то ви потенційно спілкуєтеся із шахраями.
Звісно, що відома на весь світ компанія може відмовитися робити додаткові фото, а пошук по картинці знайде аналоги в інших країнах. Утім, ці фірми цінують власну репутацію. Вони ніколи не дурять покупця та не продають товар через платформи безкоштовних оголошень.
Якщо ж мова йде про сайти з безкоштовними оголошеннями, то шансів стати жертвою шахраїв стає більше. Так, нещодавно чернігівка уподобала на такій платформі диван. Ціна її настільки вразила, що навіть із доставкою з іншого населеного пункту він коштував супердешево.
Жінка про схеми шахраїв нічого не чула та й Інтернетом користується не дуже впевнено. Вона не подумала перевірити продавця, подивившись запропонований товар через пошук фото, не попросила фотографію цього дивана з якимось предметом тощо.
Продавець пообіцяв жінці доставити диван до під’їзду та попросив перерахувати йому гроші за доставку. Начебто на півшляху до Чернігова жінці подзвонив продавець та сказав, що його зупинили поліцейські та виписали штраф. Жінку він попросив перерахувати ще 600 гривень на мобільний телефон, що та й зробила. Більше на зв’язок ніхто не виходив.
Зрозумівши, що це був шахрай, жінка звернулася по допомогу до Чернігівського відділу поліції. Тепер їй відомі схеми Інтернет-шахрайств, про які вона розповість найближчому оточенню. Для того, щоб у вашому колі знайомих не сталася така сама ситуація, запропонуйте пройти тест близьким!
Поліція Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.