Поліція та прокуратура розслідують факти хуліганства у дитячому реабілітаційному центрі
Слідчі Чернігівського районного відділення поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської міської прокуратури проводять розслідування фактів вчинення хуліганських дій малолітніми вихованцями «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей» відносно інших вихованців установи.
Поліцейські встановили наявність фактів «нестатутних відносин» між вихованцями закладу, коли проводили розслідування обставин нещодавнього зникнення з цього реабілітаційного центру одного з малолітніх. Правоохоронцям стало відомо, що саме це стало причиною втечі хлопця (який наразі знайдений та повернутий живим і неушкодженим).
Також поліцейські спільно з прокуратурою встановили, що формування нездорової атмосфери у закладі стало можливим через неналежне виконання своїх посадових обов’язків деякими вихователями «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей». Саме через недогляд і самоусунення дорослих стосунки між вихованцями закладу перейшли на конфліктну стадію та хуліганські дії.
Наразі ця інформація внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 137 Кримінального кодексу України (неналежне виконання обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей). Вона передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Також правоохоронцями відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство). Максимальна санкція статті передбачає покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до п'яти років.
Триває досудове розслідування.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02
У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.
Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33
Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».
Голова Чернігівської ОВА зустрівся з Послом Китаю в Україні 11:15
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкунем.
В області за понад шістьма тисячами заяв нараховано більш ніж 2,5 мільярда гривень компенсацій за пошкоджене та знищене житло 10:36
Жителі Чернігівщини за період реалізації державної програми «єВідновлення» з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло подали більш ніж 8,5 тисячі заяв. З них за понад шістьма тисячами нараховано компенсацій на загальну суму понад 2,5 мільярда гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:33
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 2 особи постраждало.