Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 вересня, 18:01:09

Кір не відступає. Порятунок - в імунізації

03.11.2018   10:11Агенцiя

В Україні знову спалахнув кір. Як зазначила сьогодні на всеукраїнській селекторній нараді заступник Міністра охорони здоров’я Ольга Стефанишина, кількість захворілих на цю недугу зростає в усій Європі. Проте Україна посідає в цьому рейтингу сумну першість — на кір тут хворіють практично у десять разів частіше, ніж деінде.

Протягом останніх років у нашій країні зафіксовано понад 35 тисяч випадків захворювання, 61% захворілих при цьому — діти. П’ятнадцятьом хворим не вдалося врятувати життя.

Найгірша ситуація із захворюваністю у західних областях України: Закарпатській, Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій, Волинській. Там же, наголосив на нараді генеральний директор Центру громадського здоров'я МОЗ України Володимир Курпіта, найнижчий рівень імунізації населення. Можливості та ресурси, які необхідно задіяти для розв’язання даної проблеми, й були у фокусі обговорення на нараді.

За інформацією Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, в області ситуація напружена, але не критична. З початку року на кір захворіли 432 людини: 264 дорослих та 168 дітей. З їх числа не мали відповідних щеплень 55%.

Станом на кінець вересня поточного року в області виконано понад 70% запланованих профілактичних щеплень — показник, близький до середнього по державі.

Крім того, запроваджено практику так званої підчищаючої вакцинації. Це означає, що щеплення дитини, не виконане з якоїсь причини за графіком, може бути зроблене пізніше. Минулого року це стосувалося лише дітей до 9 років, цьогоріч віковий ценз збільшили практично до 18 років.

— Попри те, що Чернігівщина на загальному тлі виглядає непогано, — зазначила заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова, — заспокоюватися не варто. Потрібно продовжувати моніторинг ситуації і спонукати населення до імунізації. Тим більше, що область має достатню кількість необхідних вакцин.

Безкоштовними щеплення від кору мають бути для дітей та деяких категорій дорослих: працівників освіти та медицини, учасників АТО та працівників силових відомств. Тож не слід зневажати небезпекою захворювання, натомість варто зробити щеплення, як того радять лікарі.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина на 9 місці за рейтингом Мінрегіону

Чернігівщина на 9 місці за рейтингом Мінрегіону 17:43

Про це повідомляє сайт Чернігівської ОДА з посиланням на щоквартальний моніторинг соціально-економічного розвитку регіонів України.

Ахметов через Ляшка хоче посилити вплив у Верховній Раді?

Ахметов через Ляшка хоче посилити вплив у Верховній Раді? 17:20

Олег Ляшко – один із найвідданіших представників інтересів олігарха Ріната Ахметова, якого той хоче повернути до Верховної Ради.

Прилучани відзначають 77-у річницю визволення рідного міста від нацистських окупантів

Прилучани відзначають 77-у річницю визволення рідного міста від нацистських окупантів 12:54

18 вересня - День звільнення нашого рідного міста від нацистських окупантів. Щороку в цей визначний день прилучани йдуть до меморіалу-скверу Вічної Слави, щоб схилити голову та вшанувати пам'ять воїнів, які віддали своє життя заради миру.

Як повернути не якісні ліки в аптеку?

Як повернути не якісні ліки в аптеку? 12:03

Під час придбання будь-яких лікарських препаратів в аптеці покупець фактично укладає договір роздрібної купівлі-продажу, а отже, в такому випадку виникають права та обов’язки, що передбачені нормами цивільного законодавства України.

Про налагодження взаємодії державних органів та орг...анів місцевого самоврядування з громадськістю...

Про налагодження взаємодії державних органів та орг...анів місцевого самоврядування з громадськістю... 11:44

Про налагодження взаємодії державних органів та органів місцевого самоврядування з громадськістю у процесі формування й реалізації державної та регіональної політики говорили 17 вересня в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації кадрів під час дистанційного навчання.