Права і свободи людини та їх забезпечення в умовах несвободи
За такою темою 1 листопада в залі пленарних засідань обласної ради розпочалася міжнародна науково-практична конференція за участю українських та білоруських експертів з пенітенціарних питань.

Відкриваючи спеціалізований форум, зорганізований Чернігівською Академією Державної пенітенціарної служби за сприяння обласної представницької влади, ректор навчального закладу Олексій Тогочинський привітав його учасників з початком обговорення важливих питань та запросив до вступного слова першого заступника голови обласної ради Валентина Мельничука.
-Як на мій погляд,- наголосив промовець звертаючись до присутніх, - дуже корисно, що головною метою нинішньої конференції є якраз актуальна тема забезпечення прав і свобод людини в умовах несвободи, вироблення пропозицій щодо удосконалення кримінально-виконавчого законодавства, напрямів роботи, спрямованих на формування в Україні цивілізованої пенітенціарної системи європейського зразка.
Керівник також висловив сподівання, що до цього форуму згодом приєднаються і фахівці з інших країн. Адже порушене питання є дуже важливим для облаштування громадсько-правових відносин у державах, які прагнуть збудувати демократичне суспільство, де права і свобода людини та їх забезпечення в умовах несвободи підтримуються законодавчо. На його думку, саме в демократичних суспільствах цьому сприяє колективне усвідомлення та дотримування правових відносин, що забезпечують як свободу, так і її обмеження у випадку порушення встановлених на державному рівні правил громадського співжиття.
Валентин Мельничук висловив сподівання, що нинішнє обговорення сприятиме закріпленню та поглибленню конструктивного діалогу у напрямі підвищення гарантій захисту прав і законних інтересів засуджених, формуванню нової генерації персоналу, здатного сприймати міжнародні стандарти пенітенціарної діяльності.
На завершення свого слова очільник подякував організаторам міжнародного науково-практичного форуму, відповідальність за проведення якого повністю взяв на свої плечі колектив Чернігівської Академії Державної пенітенціарної служби, а всім учасникам конференції побажав плідної роботи в секціях, миру, благополуччя та успіхів на стезі захисту прав та інтересів людини і суспільства.
Перед учасниками конференції також виступили член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юриспонденції Валентин Коваленко, суддя Конституційного Суду України Наталя Шаптала, директор Навчально-наукового інституту історії та філософії Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, кандидат історичних наук Юлія Подрєз, інші гості та учасники форуму.
В ході церемонії відкриття конференції були зроблені і вагомі кроки до розширення взаємовигідних зв'язків між Чернігівською Академією Державної пенітенціарної служби та Конституційним Судом України і Сумським державним педагогічним університетом імені А. С. Макаренка – укладено двосторонні договори про співпрацю. Окрім того, чернігівський пенітенціарний вуз підписав меморандуми про взаємодію з правових питань ще з трьома правозахисними громадськими організаціями.
А далі робота міжнародної конференції продовжилася в теренах Академії, де розгорілося обговорення головної теми порядку денного та інших профільних науково-практичних питань посекційно.
Сьогодні ж, ввечері будуть підбиті підсумки форуму та прийнято спеціальну резолюцію, а основні напрацювання та доповіді учасників конференції, як було зазначено, вийдуть у світ окремим науковим друкованим виданням.
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.