Одинадцятикласники Ріпкинського району відвідали обласну раду та ознайомилися із принципами діяльності органів місцевого самоврядування
19 вересня на запрошення голови обласної ради Ігоря Вдовенка до обласного представницького органу Чернігівщини завітали учні одинадцятих класів та вчителі навчальних закладів Ріпкинського району разом із головою Ріпкинської районної ради Романом Шупелем.
Спочатку радник голови обласної ради Дмитро Никоненко та начальник відділу інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю Ольга Ванжула ознайомили старшокласників з принципами роботи органів місцевого самоврядування. Дмитро Никоненко поінформував присутніх із структурою та повноваженнями обласної ради, розповів про організацію пленарних засідань президії, постійних комісій, депутатських фракцій. Виступаючий нагадав, що нинішня каденція депутатів обласної ради сьомого скликання розпочалася з листопада 2015 року після проведення місцевих виборів. Термін повноважень депутатського корпусу – 5 років.
– Інтереси громадян Чернігівщини в обласній раді сьогодні представляє 64 депутати. Водночас у минулому скликанні в обласній раді було аж 100 депутатів. Проте як показує третій рік роботи попри зміни у складі і чисельності представницький орган працює досить продуктивно і конструктивно, кожен із депутатів постійно тримає руку на пульсі життя регіону і оперативно реагує на проблеми територіальних громад, – зазначив радник голови обласної ради та підкреслив, що основним пріоритетом у діяльності депутатів є забезпечення сталого соціально-економічного розвитку територіальних громад.
Промовець також розповів про діяльність виконавчого апарату обласної ради, депутатського корпусу і детально зупинився на сучасних етапах розвитку місцевого самоврядування та формуванні об'єднаних територіальних громад. Наразі в Чернігівській області ОТГ функціонують у кожному районі, вже створено 38 об'єднаних територіальних громад.
Також учні ознайомилися із сесійною залою. Керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Олена Зубок, начальник аналітичного відділу Лоліта Ладиженська ознайомили гостей з інформаційною системою електронного голосування «Mobile Rada», якою користуються депутати під час пленарних засідань, розповіли про принципи її роботи. Школярі власноручно протестували систему електронного голосування та спробували прийняти рішення обласної ради.
Завершилася зустріч спільним фотографуванням. Сьогодні ж учні відвідали Національний університет біоресурсів і природокористування України.
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02
Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.
Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38
До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36
Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».
Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.
Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною